Vyberte položku Stránka

Komiksová hodina telesnej výchovy na večer stretnutia maturantov. Maturita na základnej škole

Rozlúčka so základnou školou v 4. ročníku. Zazvoň, zavolaj! Zbohom základná škola!

Cieľ:
- vytvárať podmienky na slávnostné ukončenie základnej školy;
- zhrnúť výsledky 4 ročného štúdia.
Úlohy:
- Kultivovať schopnosť komunikovať, spriateliť sa, urobiť z človeka sviatok.
- Prispieť k súdržnosti rodičovského a detského kolektívu.
- Vytvárať situáciu aktívneho chápania výsledkov štvorročného života triedneho spoločenstva.
- Povzbudzovať žiakov a ich rodičov, aby prejavili vďaku všetkým, s ktorými sa štyri roky stretávali v škole, a radosť z prechodu do nového sveta komunikácie v piatom ročníku.
Vybavenie: plagát "Zbohom, základná škola!", teremok (rozloženie)

Priebeh udalosti

učiteľ: V obci Novondreevka,
Je tam pekná veža.
Na Višnevskej ulici,
Ani nízka ani vysoká....
Zrazu po ulici, po ulici beží dievča. Zastala, otočila sa a zakričala:
1. Olya:
čo tam robia? čo tam robia?

učiteľ:
Olya:
A byť dobrým študentom vo vašej škole!
učiteľ: Zrazu po ulici, po ulici beží chlapec. Zastal, poškrabal sa a zakričal:
2. Jaroslav: Hej, veža, veža, veža!
Kto býva v školskej veži?
Čo je tam zaujímavé? Je tam toľko neznámeho?
Dokážu ma zaujať, naučiť ma všetko, čo je?
učiteľ: A v škole teremochka žijú učitelia a všetci sú tu vítaní, poďte deti!
Olya: Ja, Olya, Olga, Olenka - chcem byť s vami priateľmi!
učiteľ: A kto sa k nám ponáhľa, kto chce s nami bývať?
Jaroslav:
Chcem s tebou študovať a vážim si priateľstvo.
učiteľ: Zrazu po ulici, po ulici beží dievča. Zastala, usmiala sa a zakričala:
3. Valya: Hej, veža, veža, veža!
Kto býva v školskej veži?
Čo mi povedia?
Čo nové sa ukáže?
učiteľ:
Olya: Ja, Olya, Olga, Olenka - chcem byť s vami priateľmi!
Jaroslav: Ja, Yaroslav - chlapec - chcem byť s vami priateľom!
učiteľ: A kto sa k nám ponáhľa, kto chce s nami bývať?
Valya:
Chcem sa veľa naučiť a žiť čestný život!
učiteľ: Zrazu po ulici, po ulici beží chlapec. Zastal, zasmial sa a zakričal:
4. Maksim: Hej, veža, veža, veža!
Kto býva v školskej veži?
A čo tam robia?
Čo sa tam učia?
učiteľ: A v malom domčeku je škola, bývajú učitelia a všetci sú tu vítaní, poďte deti!
Olya: Ja, Olya, Olga, Olenka - chcem byť s vami priateľmi!
Jaroslav: Ja, Yaroslav - chlapec - chcem byť s vami priateľom!
Valya: Ja, Valya, Valya, Valechka - chcem byť s vami priateľmi!
učiteľ: A kto sa k nám ponáhľa, kto chce s nami bývať?
Maksim:
Učte sa veľa a slúžte vlasti!
učiteľ: Zrazu po ulici, po ulici beží dievča. Zastala, zahanbila sa a zakričala:
5. Violetta: Hej, veža, veža, veža!
Kto býva v školskej veži?
čo sa tam deje?
A kde sa to nachádza?
učiteľ: A v škole teremochka žijú učitelia a všetci sú tu vítaní, poďte deti!
Olya: Ja, Olya, Olga, Olenka - chcem byť s vami priateľmi!
Jaroslav: Ja, Yaroslav - chlapec - chcem byť s vami priateľom!
Valya: Ja, Valya, Valya, Valechka - chcem byť s vami priateľmi!
Maksim: Ja, Max, Maxim - chlap - chcem byť s vami priateľmi!
učiteľ: A kto sa k nám ponáhľa, kto chce s nami bývať?
Violetta: Ja, Violetta - dievča - chcem byť s tebou kamarátka!
Chcem s tebou študovať a byť skutočným priateľom!
učiteľ: Začali teda študovať, žiť a spoznávať priateľov v tej istej triede: Olya, Yaroslav, Valya, Maxim, Violetta.

Pieseň „Priateľstvo je silné“
Pevné priateľstvo sa nezlomí
Nerozpadne sa od dažďa a fujavice.
Priateľ v problémoch neodíde
Nepýtaj sa príliš veľa -
To znamená skutočné
Naozajstný priateľ!

Priateľ v problémoch neodíde
Nepýtaj sa príliš veľa -
To znamená skutočné
Naozajstný priateľ!

Hádáme sa - a uzatvárame mier,
"Nerozlievaj vodu!" - vtip dookola.
Na poludnie alebo o polnoci
Priateľ príde na záchranu -
To znamená skutočné
Naozajstný priateľ.

Na poludnie alebo o polnoci
Priateľ príde na záchranu -
To znamená skutočné
Naozajstný priateľ.

Priateľ mi vždy vie pomôcť
Ak sa zrazu niečo stane.

To znamená skutočné
Naozajstný priateľ.

Potrebujete byť niekým v ťažkých časoch -
To znamená skutočné
Naozajstný priateľ.

učiteľ: Tak žili spolu, nesmútili, študovali, cvičili, veľa sa naučili .... A tak leteli 4 roky. A ako sa im žilo v tomto školskom dome, to vám povedia.
učiteľ: Pamätáte si, ako to všetko začalo? Aký nesmelý a nesmelý si bol, keď si prvýkrát prišiel do školy? Pamätáte si, ako ste sa naučili krásne sedieť pri stole a vstávať? Ako ste dostali prvé známky v živote? (podávajúc si zvonček.)
1. Valya
Držiac sa za ruku mojej matky,
Potom sme najskôr išli do triedy
Na vašu úplne prvú lekciu.
A otvoril svoj školský zvonček!
2. Yarik
Spomeňte si na prvý raz
Sedeli sme v triede
A ako učiteľ
Všetky oči vyzerali.
3. Violetta
A ako sa máme Svetlana Vladimirovna
Boli otázky zodpovedané?
Nepočúvali sa navzájom
Všetci boli prerušení.
4. Maxim
Pamätajte si, ako sa drží
Ťažko napísali.
Ôsmeho marca
Nakreslite vázu!
5. Olya
lepené, tvarované,
Spievali sa piesne.
Ako riešiť problémy
Nerozumeli sme!
6. Valya
A teraz sme dospelí
Wow už čo!
Dievčatá sú úžasné
Chlapci sa chytajú!
7. Jaroslav
Sme úplne bez závisti
Vzájomne si gratulujeme.
V piatej triede hodný
Chceme ísť!
učiteľ: Ach, aká ťažká cesta čakala našich prvákov. Naši absolventi budú spievať o ťažkostiach školského života.

SPIEVAJ PIESEŇ NA MOTÍV "PIESEŇ ŽIAKA 1. STUPŇA" (PUGACHEVA)
Z nejakého dôvodu nás začali nakladať čoraz viac.
Dnes je prvá trieda v škole ako ústav.
Raz som chcel vyriešiť problém s mojím otcom.
Dokonca aj môj otec, aj ten, kvapkal valeriánu.

Bude toho viac, oh-oh-oh!
A máme problém: nový program!
Všetko som to študovala v inštitúte mami!
Baba a starý otec také slová nikdy nepočuli ...
Chcem všetkých varovať, aby vedeli:
Je to len začiatok? Je to len začiatok?
Bude toho viac, oh-oh-oh!
učiteľ: Postupom času sa v našej teremke udiali rôzne zaujímavé momenty.
Vychádzajú Jaroslav a Maxim.
1. absolvent: Jaroslav
Jedného dňa môj najlepší priateľ a ja
Tak unavený - žiadna sila:
V premene na malej kôpke
Pohádal som sa s kamarátom.
2. absolvent: Maxim
V triede sme zaspali.
Stôl je mäkší ako posteľ.
Zívli sme tak, že lícne kosti
Nemal kto viesť.
1. absolvent: Jaroslav
Čo urobil učiteľ?
Nepreriekol ani slovo
A bez toho, aby som sa dostal k jadru veci,
Hneď som volal otcovi.
2. absolvent: Maxim
Oh, aký výbuch
1. absolvent: Jaroslav
Ach, aké pokarhanie!
2. absolvent: Maxim
Toto je sotva najlepší spôsob.
Pochopte dušu dieťaťa!
1. absolvent: Jaroslav
Sme unavení z učenia.
Ach, kiežby som mal deň voľna.
2. absolvent: Maxim
Čoskoro sa všetko utrpenie skončí!
Mami, chcem ísť domov!
učiteľ: Takže 2 roky štúdia sú za nami, príklady, rovnice, projekty boli pre nás ťažké, ale tá násobilka, ...... koľko nám to narobilo ťažkostí. Pozri:

ETAPA "NA HODINE MATEMATIKY"(Jaroslav)
učiteľ: Jaroslav, povedz mi, koľko je 7 x 8?
Žiak 64
učiteľ. ako?
študent: No, 58
učiteľ. ako?
študent: No, 49.
učiteľ. Áno, už som z toho unavený. Dal som ti, Jaroslav, dvojku, nenaučil si sa násobilku.
ŠTUDENT (ľahne si na stoličky) Umieram.
učiteľ. No, prosím, neumieraj! Dobre, dám vám trojku.
Študent klame
učiteľ. Dobre, štyri!
Žiak leží.
učiteľ. Dobre, päť (plač)
Študentka Svetlana Vladimirovna! A povedali, že som sa nenaučil násobilku! (vstáva hrdo)

Deti spievajú pieseň „Priatelia“
Priatelia
Ak sa priateľ nesmeje, zapáliš mu slnko,
Zapnete mu hviezdy – je to jednoduché.
Opravíš chybu a zmeníš ju na úsmev,
Všetok smútok a slzy sú jednoduché.
nedeľa, sobota.
Priateľstvo nie je práca
Priateľstvo nie je práca!
Sú pre nich aj priatelia.
Priatelia nemajú voľné dni!
Sú pre nich aj priatelia.
Priatelia nemajú voľné dni!
Ak šťastie padá, rozdeľte ho na časti.
A dajte to všetkým svojim priateľom - je to jednoduché.
A keď to bude potrebné, budú tam všetci priatelia,
Aby za vás rozsvietilo slnko alebo hviezdy.
nedeľa, sobota.
Priateľstvo nie je práca
Priateľstvo nie je práca!
Sú pre nich aj priatelia.
Priatelia nemajú voľné dni!
Sú pre nich aj priatelia.
Priatelia nemajú voľné dni!
Ak každý priateľ v kruhu
Priateľ podá pomocnú ruku
To bude viditeľné cez okno:
Priateľstvo je rovník.
Ako každý priateľ planéty
Zamávajte harmančekom druhému
Bude jasné: priateľstvo je
Planéta Daisy.
nedeľa, sobota.
Priateľstvo nie je práca
Priateľstvo nie je práca!
Sú pre nich aj priatelia.
Priatelia nemajú voľné dni!
Sú pre nich aj priatelia.
Priatelia nemajú voľné dni!

Scéna „Chorý je nudný, ale nie v škole“
Violetta vyjde von, krk má zahalený v šatke.
- Som tak unavený z toho, že som chorý. Chcem sa teda ponáhľať do školy, za chalanmi. Čas vziať si liek
(vezme si fľaštičku lieku, prečíta na etikete) „3x denne, 1 polievkovú lyžicu po jedle“ (prehltne lyžicu lieku a začne škrípať).
Olya beží.
- Čo sa stalo? Čo to škrípeš?
- Áno, užil som liek, ale tu je napísané: "3x denne 1 polievková lyžica po jedle." Tu jem.
- Ach, ty si hlúpy! Zle ste si prečítali: "3 krát denne, 1 polievková lyžica po jedle."
- Ach, učiteľ nám povedal, že význam toho slova závisí od stresu.
- Áno, je užitočné poznať pravidlá ruského jazyka.

Scéna "Naše prípady"
učiteľ: Valya, choď k tabuli a prečítaj si krátky príbeh.
Študent číta:„Otec a mama pokarhali Vova za zlé správanie. Vova previnilo mlčal a potom sľúbil, že sa polepší."
učiteľ:úžasné! Pomenujte všetky podstatné mená v tomto texte.
Študent volá: „otec“, „matka“, „Vova“, „správanie“, „Vova“, „sľub“.
učiteľ: Výborne! Rozhodnite, v akom páde sú tieto podstatné mená. pochopené?
Zrenica:Áno!
učiteľ: Začať!
Zrenica:"Otec a mama" Kto? Čo? rodičia. Takže prípad je genitívny.
Pokarhal koho, čo? Vova. "Vova" je meno. Prípad je teda nominačný.
Pokarhaný za čo? Za zlé správanie. Zrejme niečo urobil. To znamená, že „správanie“ má inštrumentálny prípad.
Vova previnilo mlčala. Takže tu má „Vova“ akuzačný prípad.
„Sľub“ je, samozrejme, v prípade datívu, pretože ho dal Vova!
To je všetko!
učiteľ:Áno, analýza sa ukázala ako originálna! Prineste denník, ... .. Zaujímalo by ma, akú známku by ste navrhovali zaradiť sa?
Zrenica:Čo? Samozrejme, päť!
učiteľ: Takže päť? Mimochodom, v akom prípade ste toto slovo nazvali „päť“?
Zrenica: V predložke!
učiteľ: V predložke? prečo?
Zrenica: No navrhol som to sám!

Scéna „Vždy existuje cesta von“
učiteľ: Maxim, prečo ješ v triede jablká?
študent: Prepáčte, že strácate čas!
učiteľ: Okamžite zastavte! Mimochodom, prečo si nebol včera v škole?
Maksim: Môj starší brat ochorel.
učiteľ: A čo ty?
Maksim: A jazdil som na jeho bicykli!
učiteľ: Sidorov! Moja trpezlivosť došla! Nechoď zajtra do školy bez otca!
Maksim: A pozajtra?

Prehrá sa scéna „Správa“.
Reportovanie vedie jeden z absolventov, ostatní sa pozerajú. Videofilm.
Valya: Na svojich obrazovkách vidíte Yarik a Max. Obaja sú v dobrej fyzickej kondícii. Zrazu Max udrie Yaroslava po zátylku. Yaroslav reaguje sériou ľahkých úderov.
Pridajú sa k nim tri dievčatá. V dôsledku tohto päťboja ​​chlapci strácajú formu, ale súťaž pokračuje. Valya použila bolestivé držanie: potiahla Olyu za vlasy. Hanba Val! Sú v rôznych hmotnostných kategóriách.
Do začiatku hodiny zostáva veľmi málo času. Violetta a Maxim v posledných sekundách finišujú s domácim cvičením!
Ale zvoní zvonček! V triede začínajú súťaže vo vzpieraní. Yaroslav je obzvlášť odlišný, používa bench press, push, trhnutie svojho ťažkého portfólia. Maxim ho ale nenechá vyhrať, pretlačí dve portfóliá naraz, svoje a Valin.
Pre účastníkov týchto nešportových hier tréner, t.j. učiteľ pripravil najrôznejšie prekvapenia: od dvojky v správaní až po volanie rodičov do školy.
Týmto končí naša správa. Ďakujem za pozornosť!

učiteľ:Štyri roky chodíte po ťažkých schodoch, stúpate stále vyššie. Bez ohľadu na to, aké ťažké to bolo, stále ste prišli do tohto pamätného dňa. Milé deti, všetky štyri roky vedľa mňa, v našom dome, pracovali aj iní učitelia. Spolu vás vychovali a naučili láskavým, jasným a dobrým veciam. (Darčeky od Pomaz, Vasilyeva, Porsin, Oksanichenko, Dzyuba, Malysheva)
učiteľ: Je čas zložiť prísahu absolventa základnej školy.

Učiteľ prečíta prísahu a absolventi opakujú "Prisahám!"
Prisahám, že budem písať a čítať slušne
A v batohu nosiť „dobré“ a „výborné“. Prisahám!
Prisahám, že som vychovávaným dieťaťom,
Nebehajte po škole, ale kráčajte v krokoch. Prisahám!
Prisahám, že sa budem veľmi snažiť
Už žiadne boje s mojimi priateľmi! Prisahám!
A ak poruším svoju prísahu,
Potom dám svoj mliečny zub,
Potom sľubujem, že riad umyjem navždy
A nebudem hrať na počítači! Prisahám!
Potom sľubujem, že pôjdem pre chlieb,
Venčte sa psom, ak nejakého máte. Prisahám!
Potom budem dokonalý ako dieťa
A nikdy nezabudnem na svoj sľub!
Prisahám! Prisahám! Prisahám!
študenti:
Valya: Milé mamy, milí otcovia!
Je dobré, že ťa teraz mám
V túto slávnostnú, radostnú hodinu.
Podelíme sa s vami o našu radosť,
Jaroslav: V živote ste pre nás kompasom zeme.
Pre rodičov sú predsa najdôležitejšie ich deti!
Ďakujeme z celého srdca.
Maksim: Milujeme vás a sme na vás hrdí.
A naša vďačnosť vám za všetko,
Pravdepodobne sa to nedá povedať.
Violetta: Dievčatá a chlapci!
Poďme spolu!
Ďakujem mami!
Ďakujem ocko!
Olya:Ďakujem vám babičky!
Ďakujem dedko!
Pre problémy, pre náklonnosť,
Pomoc, tipy!
Refrén: Vďaka!
(Blahoželanie od rodičov, odovzdávanie darčekov.)
študent: Dovidenia, štvrtá trieda, lúčime sa s tebou. Maksim
S vaším obľúbeným stolom, s oknom a s doskou
študent: Zbohom, šéfe - teraz chcem povedať Olya
Budeme sa lepšie učiť a, samozrejme, odvážime sa!
študent: Zbohom, milovaná trieda, náš drahý učiteľ. Valya
Nikdy nezabudneme na váš silný, prísny hlas!
študent: Zamilovali sme sa do seba, naše priateľstvo je silné! Jaroslav
Spolu s nami ide naše priateľstvo do piatej triedy!
študent: A naša pani učiteľka Violetta pôjde opäť do prvého ročníka
Povedala nám: „Super, piataci, máte šťastie!“.
učiteľ:Štyri roky ste na ceste
Kam by si mal ísť teraz?
Všetci spolu, spolu, hovoríme teraz:
"Poďme, priatelia, teraz sme v piatom ročníku!"

Pieseň "Dovidenia!"
(na motív piesne "Pieseň zostáva s osobou")
Rok je za nami, leto nás volá na túry, (hovorí sa nám túry)
Ale škola nám bude chýbať.
Koniec koncov, toľko piesní sa spievalo s priateľmi, (spievané)
A z pódia chcem povedať:
Refrén: Cez roky, cez diaľky,

Priateľská trieda 4., dovidenia!
Poďme na 5., sme s vami!
Ďakujeme, druhé (naše) mamy!
Učí myslieť, myslieť, uvažovať.
Pravdaže, často sme boli tvrdohlaví.
A z pódia chcem povedať:
Refrén: V priebehu rokov, cez diaľky,
Na akejkoľvek ceste, na ktorejkoľvek strane,
Najprv náš učiteľ, zbohom!

Náš múdry učiteľ, zbohom!
Veď sa s vami nelúčime.
učiteľ: Zvonček nás upozornil, že sa končí základná škola. Veľa šťastia, milí maturanti!

Dievčatá, pýtam sa vás. O mesiac, 10 rokov mám stretnutie absolventov. Bude sa to odohrávať v kaviarni, bude nás 20 a ani v škole sme neboli veľmi priateľskí. Prosím, hádzajte do komentárov súťaže o držanie alebo hry, alebo niečo iné.

Vopred ďakujem

ŠTART

Všetci sedia pri stole.

Vedúci:

Nevideli sme sa veľa rokov, priatelia,
Každý má svoj vlastný osud:
Práca, koníčky, rodina
V živote je veľa starostí!

Ale napriek tomu sme spolu
A večer stretnutia nás opäť spojil,
A naše oči sú plné radosti
A cesta do minulosti sa opäť otvorila!

Zaspomínajme si na školské roky
A prajeme pekný večer
Najprv vám však ponúkam prípitok na naše stretnutie!

Sviatok.

Vedúci:
Pamätajte si ... 1. septembra sa nás v škole triedna učiteľka vždy na prvej hodine pýtala, ako sme trávili prázdniny ...
všetci sme hovorili o sebe.
Samozrejme, aj dnes chceme všetci vedieť, kto, čo sa stalo ... kto? kde? ako? s kým? Koľko?
Teraz sa o všetko spoločne podelíme.

hostina
.

Toast

Vypijme s radosťou stoh na stretnutie,
Nech sa to opakuje stále dokola
Pre krásny, krásny večer,
Čo nás teraz baví!

"Harmanček" s úlohami
Tí, ktorí si želajú, idú za vodcom, odtrhnú okvetné lístok s úlohou a splnia ju.

Povedať vtip
Rozosmiať všetkých ľudí!

Očakávame od vás vtipný prípitok,
Aj keď to nemusí byť ľahké!

Kto je tu najpríťažlivejšia brunetka?
Objímať ho je moja rada pre vás!

Kto sú všetky blondínky, ktoré máte?
Teraz ho pobozkaj!

Pre vás - šťastné číslo -
Nalejeme ti 100 gramov, kamarát!

Myslím, že sa nemusíš hanbiť
Koniec koncov, máte Lambadu!
Ty nám to zatancuješ
Pod hudobnou vravou!

Lezenie na stoličku
Zabudnite, koľko rokov!
Povedz nám akúkoľvek báseň
Že neexistuje skleróza - dokážte!

Poškriabať chrbát
Každému, kto chce láskavosť!

Vašou úlohou bude
Pohostiť všetky dámy vínom!

Na bratstvo, piť môj priateľ
Čoskoro ste u suseda!

Daj nám hádanku
Toto je potrebné pre objednávku!

Neodmietajte našu žiadosť
Zaspievaj nám pieseň od srdca!
Si ako malé bábätko
Gratulujeme všetkým hosťom!
Peknú chvíľu všetkým
Poskytnite toto!

Vaša úloha je jednoduchá
Jedzte a pite v stoji!

Dobrá ženská hra
Na túto súťaž budete potrebovať aspoň jeden pár mužov a žien, aspoň dva šály. Muž a žena majú zaviazané oči šatkou. Sú chované v rôznych rohoch miestnosti. Dievča dostane pohár do jednej ruky a občerstvenie do druhej. A toto všetko musí priniesť mužovi a naliať mu to do úst. Ak hrá veľa ľudí, potom sa musíte zamerať na hlas. Je to veľmi zábavné.

Fanta hra

Zapnite svoju fantáziu a znázornite lietadlo so zvukmi bjjj, weeeee, pobehujte po dome.

Vyjdite na balkón a kričte: „Ľudia! Veľmi ťa milujem!"

Urobte špeciálnu skupinovú fotografiu. Úlohou účastníka je usporiadať všetkých hostí v neobvyklých pózach atď.

Pozdravte každého hosťa a povedzte mu kompliment.

Pripite si s osobou stojacou vpravo, na „bratstve“.

Pre každého hosťa uveďte 3 vlastnosti, ktoré má na ňom účastník rád.

Povedz vtipnú anekdotu.

Zdvihnite jednu nohu a mávajte rukami, aby ste preskočili do opačného rohu, pričom kričíte „Som motýľ“!

Držte perami tri zápalky a predstavte jedného z prítomných

Ste cudzinec, skúste urobiť prípitok v ruštine.

Predstavte si, že ste závislý na mandarínkach a snažíte sa zbaviť závislosti.

S úplne inými intonáciami (láskavý, smutný, nahnevaný, radostný) vyslovte výraz „Olololoshenki-lolo!“

Zobrazte Sochu slobody s fľašou v ruke.

Zatancujte si malé káčatká

Vykonajte tanec bielych labutí so susedom vľavo

Vymyslite krátke želanie pre každého, kto sedí pri stole

S vážnym pohľadom povedzte – „Miška, medvedica Mišenka, nauč ma prdať“

Stolová masáž:

Tu už sedíme viac ako hodinu, všetci jeme a sedíme, všetci sedíme a jeme. A v škole by už dávno mali rozcvičku. Kto si pamätá najľahšiu rozcvičku?

Písali sme, písali
Naše prsty sú unavené
A teraz si oddýchneme
A začnime znova písať.

Kresliť:
Zdvihnite ruku, kto by chcel mať veľa peňazí (hostia zdvihnú ruku). Teraz zdvihnite ruku tí, ktorí by chceli mať viac peňazí ako váš šéf. Teraz zdvihnite ruku tí, ktorí by chceli mať toľko peňazí ako prezident.
A teraz vám poviem čarovný recept. Pošúchajte si dlane, aby boli horúce. Zničené? A teraz si týmito horúcimi dlaňami pošúchajte hruď ... (pauza) ... Cítite .. ako ropucha pustí!! Teraz si pripijme, aby mal každý toľko peňazí, koľko chce!!

múmia.
Táto hra bola úspešne testovaná v jednom z klubov v našom meste. Zavolajú sa štyria dobrovoľníci, z ktorých sú dva tímy a možno ich zavolať aj viac. Jeden z hráčov v každom tíme je „múmia“ a druhý je „múmia“. Podstata hry: „múmia“ musí „múmiu“ čo najrýchlejšie omotať „obväzmi“. Toaletný papier sa zvyčajne používa ako obväzy. Divácka zábava zaručená! Po zabalení môžete operáciu zvrátiť navinutím papiera späť do kotúča.

Aby som bol úprimný, hrali sme v potoku až 5 krát, bolo to veľmi zábavné!

Scenár návratu domov "Zábavné lekcie o 20 rokov neskôr" napísané pre spolužiakov, ktorí školu ukončili pred dvadsiatimi rokmi, ale ľahkoo presunutý na iný dátum. Téma - "Zábavné lekcie".

Scenár je určený na veselú priateľskú komunikáciu starých priateľov – spolužiakov, nie je nijako zvlášť presýtený rôznymi formalitami a slávnostnými chvíľami, ale ústredné miesto v ňom zaujímajú hry, zábava a spomienky na bezstarostnú mládež. Ak chcete, aby bol tento program intenzívnejší a pestrejší, s najväčšou pravdepodobnosťou pomôže -

Slávnostná časť večera stretnutí absolventov.

Moderátor:

Kde začať aktívnu dovolenku,
Aby nevyzeral ako spleť? ...
A bez pochýb začneme
Z malého oznámenia.
Tu je zakázané byť smutný
Tu sa treba usmievať
Je tu veľa jedla a pitia.
A ešte sa aj opiť!

Tu môžete tancovať a spievať
Hrajte sa ako deti
Môžete sa stať umelcom
Alebo možno pobehlica.
Počúvajte piesne a básne
Čudujte sa tanečníkom.
Nebuď ako ryby ticho
A spievať, samozrejme.
Chcem tráviť čas
Nezabudnuteľné a to je všetko!
A vráťte sa o rok neskôr
Nie tak, hynie, tak často!

číslo koncertu

Moderátor:

Spustí sa zábavný program
A pevne vás ubezpečujem:
Pokúsim sa to nesklamať
Dovoľte mi začať...
Poďme sa s vami najprv zoznámiť
stretli sme ťa niekde?

Stolný spev "To som ja, to som ja, to je celá moja rodina!"

(hra beží)

Prípitok - spevy na večer stretnutia "A nám to nevadí."

Moderátor: A teraz prípitok. A vyslovíme to spolu, vždy, keď poviem prvé dva riadky, muži prednesú tretí: „Na to sa musíš napiť!“ a hneď dámy: "A nám to nevadí"

Dnes spolužiaci

Vítame vás s radosťou!
Muži: Na to musíte piť!
Ženy: A nám to nevadí!

Roky plynú rýchlo
Ale my ich nepočítame!
Muži: Na to musíte piť!
Ženy: A nám to nevadí!

Dlho sme sa nevideli
Ale my si pamätáme všetkých, vieme!
Muži: Na to musíte piť!
Ženy: A nám to nevadí!

Dosiahli mnohé výšky
Ale nezabudnite na triedu!

Muži: Na to musíte piť!
Ženy: A nám to nevadí!

Obľúbení učitelia
Často spomíname.
Muži: Na to musíte piť!
Ženy: A nám to nevadí!

Pre naše silné priateľstvo
Poďme naliať!
Muži: Na to musíte piť!
Ženy: A nám to nevadí!

(Krátka prestávka na banket)

Zvonček zvoní

Lekcia tri- Geometria.

Vedenie. Nepoľavujte, máme ďalšiu lekciu. A témou hodiny je stavba pyramíd. Pôjdu k tabuli ...... (opýtajte sa učiteľa, koho je lepšie zavolať, potrebujete dvoch najlepších z geometrie)
(2 žiadatelia sú ocenení na hárku formátu A3, musia naň umiestniť čo najviac svojich priateľov, ale tak, aby nepresahovali okraje.)
Toast.

(V tomto výbere si môžete vybrať - )

Už je to dvadsať rokov
Z promócie
A šťastie, a nie šťastie -
Jedným slovom, život sa otriasol.

Kto je ponorený do kariéry
Niekto píše knihy
Niekto šťastne zamilovaný
Kto má deti.

Zdvihnem k tebe pohár
Nech je všetko - najvyššia trieda!

Otočte sa

Moderátor: A teraz je prestávka tým najlepším časom v školskom rozvrhu. Poďme sa na tom zabaviť. Pozývam vás hrať a tancovať.
(tance a súťaže)

Zvonček zvoní

Lekcia štvrtá- ZÁKLADY BEZPEČNOSTI ŽIVOTA.

moderátor: A teraz budeš robiť samostatnú prácu. . Potrebujem štyroch ľudí (m a f). Sadni si. Predstavte si seba na svojom obľúbenom mieste. Kde sa cítite dobre a môžete si oddýchnuť a len odpovedať na moje otázky. Hrá sa úprimný rozhovor (odkaz na článok Prank games pre spriatelenú spoločnosť)

(hra prebieha)

Moderátor: Teraz sa sami presvedčte, kde sa toto nádherné miesto nachádza. Je vidieť, že nevynechávali hodiny a samostatnú prácu zvládli „výborne“!

Zvonček zvoní

Piata lekcia- História

Moderátor: V tejto lekcii budeme najznámejšie sochy Európy.

Podstata súťaže: zavolajte niekoľko párov (M-F), rozdajte karty svetoznámych sôch, ktoré zobrazujú dvoch hrdinov: „Ruský vojak s nemeckým dievčaťom v náručí“ atď. a pri vhodnej hudbe každý pár zobrazuje svoju kompozíciu.

(súťaž prebieha)

Toast

Vypijme s radosťou stoh na stretnutie,
Nech sa to opakuje stále dokola
Pre krásny, krásny večer,
Čo nás teraz baví!

Zvonček zvoní

Šiesta lekcia- Literatúra.

Moderátor: Poďme čítať podľa rolí. Pôjdu k tabuli ... (ak je v sále učiteľ literatúry, tak ho vyzvite, aby vymenoval 15 kandidátov, ak nie, tak urobte prieskum, kto bol v tomto predmete najlepší alebo kto sa za neho považuje)

Improvizovaný príbeh „O Ivanovi Tsarevičovi“

postavy:

Cár,

kráľovná,

Vasilisa krásna,

Ramonova slúžka

Slnko,

tráva,

Stromy - 2,

Vtáky - 2,

peň,

potok,

Koschey,

Ivan Tsarevič,

kôň,

Šabľa

Rozdeľte úlohy medzi účastníkov, napríklad pomocou kartičky s menami postáv, potom vodca prečíta a každý si improvizovane zahrá svoju rolu, ak má hrdina slová, môžete ich po vodcovi zopakovať.

Text a komentáre moderátora

Žili v Kráľovstve ďalekej diaľky, nádhernom štáte – boli kráľ a kráľovná, kto je náš kráľ a kráľovná? (Choď von)

Cár a cárka mali veľmi radi svoju dcéru Vasilisu Krásnu ( Kto je Vasilisa Krásna? Ukážte, ako veľmi milovali svoju dcéru!
Vasilisa mala slúžku Ramon ( Kto je Ramonova slúžka?
A Ramona Vasilisu milovala (Šou, ako ju milovala!
Jedného dňa sa Vasilisa Krásna a jej slúžka Ramona vybrali na prechádzku, kráčajú a svieti slnko ( kto je naše slnko, ako svieti?)
Tráva sa zelene kto je Grass a ako sa mení na zelenú?)
Stromy šumia (Šuchot, trasenie konárov.)
Vtáky spievajú ( Ako spievajú naše vtáky?
A Vasilisa a jej slúžka Ramona kráčajú (ako chodia?),
Tu na čistinke videli Stump ( kto je Penyok?), vedľa ktorého zurčal veselý potôčik (kto je ten potok a ako nadáva?)
Vasilisa cítila, že je unavená, sadla si na Peň a svietilo slnko, tráva sa zelenala, stromy šumeli, vtáky spievali.

A Ramona sedela vedľa mňa, v tieni pod korunou Stromov, Stromy jednohlasne šuštili.

Tu, z ničoho nič Koschey, (kto je Koschey?)
Chytil Vasilisu Krásnu a vzal ju so sebou.
Slúžka Ramon v slzách beží k cárovi, Carica padá na kolená a hovorí: „Odpusť kráľovi, otče, nedokončil som sledovanie! (opakujte slová po vodcovi)
Cár a Carina boli smutní, svoju dcéru tak milovali,
Kráľ rozmýšľal, rozmýšľal a povedal: „Kto oslobodí Vasilisu krásnu, dostane polovicu kráľovstva, polovicu traktora a pol litra! (opakujte slová po vodcovi)
Ivan Tsarevič práve prechádzal okolo ( SZO...), na svojom koni (SZO...) počul a vyzval Koshcheia.
Koschei vtrhol dovnútra a Ivan Tsarevič na neho zaútočil svojou šabľou ( SZO...)
Porazený Ivan Tsarevich Koshchei,
Cár a Carica sa rozveselili, objali svoju dcéru Vasilisu Krásnu, vypili pol litra s Ivanom Carevičom, vypili polovicu kráľovstva a začali jazdiť na traktore po podlahe.
To je koniec rozprávky a kto počúval dobre!
(rozprávka prechádza)

Toast

Strednú školu ste ukončili už dávno
Počítajme dvadsať rokov...
Ľudia sú stále veselí
Aspoň niekto je plešatý a niekto sivý.
Stále sa nahlas smiať
Nádej je stále plná
A očarujúce "dievčatá"
A chlapci sú pripravení bojovať.
Pijeme na víťazstvá, na úspechy,
Pre slnko našich nových dní,
Pijeme pre stelesnenie túžob,
Pre priateľstvo - to nie je dôležitejšie!

Otočte sa
(hry, tanec)

Počas zmeny môžete stráviť mimoškolské hodinu zemepisu- na to je potrebné pripraviť zostrihy zápalných tancov z rôznych krajín a uskutočniť tanečný maratón alebo tanečný tanec.

Triedna hodina

Moderátor: a dnes máme v rozvrhu aj hodinku na tému: „Vzťahy medzi chlapcami a dievčatami“ (môžete použiť niečo ako ceruzku na oči o tom, ako začína láska alebo o preventívnych opatreniach a zahrať si akúkoľvek pikantnú hru (pozri ).

(Potom tanec a voľná komunikácia).

(prázdninové skriptá pre absolventov ZŠ)

Postavy
Peppy.
Annika.
Tommy.
Vybavenie:
- Viacfarebné stuhy.
- Balóny.
- Viacfarebné kocky.
- Kuba.
- Detské hračky.
- Veľká kniha.
- Karty s matematickými hádankami.
- Kniha rozprávok.
- Denník.
- Papier.
- Cievka.
- Céruzky.
Priebeh dovolenky
Sála je slávnostne vyzdobená farebnými stuhami a balónmi. Na javisku je z rôznofarebných kociek postavené mestečko. Na farebných kockách - detské hračky (medvede, autíčka, loptičky atď.). Zaznejú melódie z detských pesničiek. Rodičia sedia v hľadisku.
Zvuky fanfár. Do sály vchádzajú absolventi. Zaberajú miesta pri stoloch.
Znie hudba. Annika a Tommy sa objavia v hale.
Tommy. Dobrý deň, priatelia! Ahoj!
Annika. Sme veľmi radi, že vás tu dnes vidíme. Chlapci, pomôžte nám! Tommy a ja máme veľmi dobrú kamarátku Peppilottu.
Tommy. A Annika a ja naozaj chceme, aby Peppy chodila s nami do školy.
Annika. Áno áno áno! Hovorí však, že o štúdium nemá záujem. Ukážme Pipi, že škola nikdy nie je nudná. Súhlasíš?
(Odpovedajú deti.)
Tommy. Tak ju teraz prinesiem. Počkaj!
Tommy odchádza. Znie hudba. Pipi odskočí do chodby, v rukách drží veľkú knihu. Potom sa objaví Tommy.
TOMMY (pri pohľade na knihu). Pozri, pozri, čo robia! Nuž, absolventi, tu sú vynálezcovia. Rada by som zariadila takú dovolenku - bavila by som sa od srdca.
Tommy. Áno, neustále sa nám dejú zaujímavé incidenty, stačí mať čas poobzerať sa okolo seba.
Annika. Viete, aké vzrušujúce sú dobrodružstvá, o ktorých sa môžete dočítať v knihách?
Tommy. Pippi, poď s nami do školy! Naučte sa čítať, písať, počítať. A dnes je maturita! Deti ukážu, čo sa naučili. Poďme, huh?
Peppy. Nechcem ísť do tvojej školy. Bol som tam jedného dňa a stále sa nemôžem spamätať z tohto štipendia. Sedí a sedí v hlave. Rád by som chodil do školy ako v Argentíne. Tam všetci žiaci bez výnimky na všetkých vyučovacích hodinách jedia sladkosti a hrajú sa na schovávačku.
Annika (prekvapená). A čo robí učiteľ?
Peppy. Silly, samozrejme, zbiera obaly a vyrába z nich obaly od cukríkov. A nikdy nedávajú domáce úlohy. Kým som tam študoval, mal som výborné známky a od srdca som sa bavil.
TOMMY (zasnený). Áno, muselo to byť skvelé. Sladkosti jedli až po uši.
Peppy. Mimochodom, dostal som hlad. Je čas, aby sme jedli sladkosti. Lietajte, kým sú neporušené.
Deti sú pozvané k „sladkému“ stolu. Prehráva sa hudobné číslo.
Peppy. Pozri, prečo si neotvoríme vlastnú školu? Vo Villa Hen mám dostatok miesta. A ja som Peppilotta-Viktualina-Rolgardina Dlhá Pančucha, naučím každého!
Annika. Peppy, aké predmety tam budú?
Peppy. Čo máš?
Tommy. Môj obľúbený predmet je rodná reč: čítate aj píšete... Je to také zaujímavé!
Peppy. Áno, je to také jednoduché ako raz, dva, tri. Stačí zložiť písmená. Poznám strašne veľa písmen – až 28.
Annika. Ale, Pipi, v abecede je 33 písmen. A chlapci poznajú všetky tieto písmená naspamäť. pravda? Pozorne počúvate chlapov a budete počuť všetky písmená abecedy.

Peppy. Podivuhodný! A ja som si myslel, že ich je len 28. No dobre... Nie rodná reč - takže... (Rozmýšľa.) Čo ešte študuješ?
Annika. Matematika.
Peppy. Matematika, matematika... Správne, rešpektujte tabuľku!
TOMMY (prekvapený). Rešpektovať stôl? Poznám tabuľku sčítania, tabuľku násobenia...
Peppy (prerušuje). Viete, ako sa volá, násobilka?
Annika. Samozrejme, všetci chlapi ju poznajú naspamäť. Dokonca je tam aj pesnička o násobilke.
Absolventi spievajú pieseň „Dvakrát dva - štyri“.
Tommy. Mám aj otázky z matematiky. Tak rýchlo odpovedzte všetci spolu:
- Po oblohe lietali vtáky: vrabec, vážka, lastovička a čmeliak. Koľko vtákov celkovo preletelo? (2)
„Spod plota sú viditeľné štyri nohy a štyri labky. Koľko živých bytostí je za plotom? (2 ľudia a 1 pes.)
Koľko koncov majú tri palice? Čo tak dva a pol?
V jednom byte bývajú dve matky, dve dcéry a stará mama s vnučkou. Koľkí tam sú? (3)
Peppy. Oh! Zložitá veda je matematika.
Tommy. Možno ťažšie tabuľky rešpektu. V matematike existuje aj delenie, sčítanie a dokonca aj algoritmy a integrály!
Peppy. Inte... čo, čo? Áno, zatiaľ nemôžem poraziť matematiku. Nie je to zábava. Možno by sme mohli hrať tag na austrálsky spôsob, čo? Oddýchnime si od zbytočných lekcií. Súhlasíš?
Tommy. Salochki po austrálsky - ako to je?
Peppy. Veľmi jednoduché. počúvaj
Hrá sa hra „Jeden klokan, dva klokany...“ (pozri prílohu 1).
Annika. Utekaj, som unavený. Poďme si trochu oddýchnuť.
Tommy. A čo budeme robiť?
Peppy. Možno čítať rozprávky? V komode sa mi povaľuje stará, stará kniha.
(Pippi vytiahne spoza kociek veľkú knihu.)
Peppy (listuje na stránkach). Ojoj, zdá sa, že chýbajú strany. Nevadí, teraz zložíme novú rozprávku.
Hrá sa hra „Koľko rozprávok znelo“ (pozri prílohu 2).
Peppy. No, ako? skvelé? Nikto nehovorí a neskladá rozprávky lepšie ako ja, len môj otec je čierny kráľ. Teraz je však ďaleko, na neobývanom ostrove uprostred veľkého oceánu.
Tommy. Vieš, Pipi, chalani vedia skvele recitovať básne.
Absolventi čítajú básne podľa výberu vedúceho.
Peppy. A-la-la-la! Áno, ako ma to predtým nenapadlo - budem učiteľka spevu. A čo? Môžem byť učiteľom spevu alebo nie? Budeme spievať a kričať. Wow, aké zábavné to bude!
Annika. Pipi, rozumieš, treba vedieť aj spievať – spievať z nôt.
Peppy. Podľa poznámok? Vedia spievať pesničky z nôt? Musí to byť strašne nudné a nezaujímavé!
Tommy. Chlapci, zaspievajme Pipi.
(Deti spievajú pieseň podľa výberu vodcu.)
Peppy (sklamaný). Je to jasné! Spievanie znamená, že to tiež nedokážem, však?
Annika. Vieš spievať, ale nepoznáš noty, takže nebudeš môcť byť ani učiteľom spevu.
Peppy. Poznámky. Poznámky, bez poznámok som to urobil dobre. Neviem a ani nepotrebujem. Hoci viem, poznám pravidlá etikety – tie záludné.
Koná sa hra „Správna etiketa“.
Peppy (pre Tommyho). Poď, vezmi si svoj denník. Pozrime sa, aké predmety sa tam ešte ukrývajú. Áno, bolo, aj toto. Áno, to je všetko. Veľmi ľahké a jednoduché - noha je tu a rukoväť je tam. Všetko je rozhodnuté - budem ho-re-og-ra-fom! Všetko, nemôžem stáť na mieste. Teraz chcem tancovať.
Koná sa hra „Veselá rozcvička“.
Annika. A s chalanmi sme sa naučili aj tanec. Chceli by ste sa pozrieť?
Peppy. Ale ako!
Absolventi predvádzajú tanec.
Peppy. Pozri, pozri, aký nádherný kus papiera mám. Rečníci z celého sveta by mi len závideli.
Tommy. Chlapci, boli ste niekedy skutočnými hlásateľmi?
Annika. Tommy, nemyslím si, že vedia, kto sú títo hlásatelia.
Peppy. Ako, nevieš? Dilektori chodia po uliciach, zadných uličkách a hľadajú veľmi vzácne veci. Niekedy ich možno nájsť na nečakaných miestach.
Tommy. Poďme sa hrať na hlásateľov.
Peppy. Ak neviete ako, nebojte sa, teraz vás to naučím! Pozrite sa okolo seba. Nič zaujímavé? Správny? Pozrite sa pozorne! Tak, tak... Ale našiel som to, pozri, aký nádherný kotúč. Dá sa namaľovať, zavesiť na šnúrku a nosiť ako skutočný africký náhrdelník kmeňa Tumba Yumba Karabas. Tak a je to, idem hľadať ceruzky. Kto je so mnou?!
Annika. Všetci vám môžeme pomôcť, nie?
Peppy. Poďme hľadať!
Maturanti hľadajú ceruzky ukryté v aule.
Annika. A našli sme. čo budeme teraz robiť?
Peppy. Samozrejme, kresliť! Viete kresliť ako oni v Lisabone? Je to veľmi jednoduché – teraz vás to naučím.
Prebieha hra lisabonských umelcov (pozri prílohu 3).
Peppy (sklamaný). Vieš toľko, ale ja... Všetko. Rozhodnuté. Ísť do školy. Iba ak sa mi nepáčia učitelia, nebudem sa učiť. Páči sa ti to!
Annika. No ty, Peppy. Naša škola má úžasných učiteľov. Veľa vás naučia, povedia zaujímavé veci a ak sa vyskytnú ťažkosti, pomôžu vám.
Tommy. So svojimi deťmi sa zúčastňujú hier a organizujú im dovolenku. Pozri, dnes sú tu, v tejto hale. Svojim žiakom prišli zablahoželať k sviatku konca školského roka.
(Slovo učiteľov. Odmeňovanie absolventov pamätnými darčekmi. Číslo koncertu.)
Peppy. Páčili sa mi. Dobre, súhlasím s tebou ísť do školy.
Annika. A keď ho dokončíte, ako naši absolventi, môžete si otvoriť vlastnú školu zábavných hodín. A Tommy a ja vám pomôžeme. Naozaj, Tommy?
Tommy. Nevyhnutne. A pre vás chceme študovať len piati, nezabudnite na našich učiteľov.
Annika. Čítať more kníh, vedieť o všetkom na svete.
Peppy. Ak viete niečo o mojom otcovi, černošskom kráľovi, zavolajte ma na návštevu. Zavolajte však, keď sa nudíte alebo bavíte. Budeme sa baviť.
Absolventi spievajú záverečnú pieseň.
Peppy. Dovidenia priatelia!
Annika a Tommy (spolu). Vidíme sa prvého septembra!
Číslo koncertu. Dovolenka pokračuje minidiskotékou.
Aplikácie
Príloha 1
Hra „Jeden klokan, dva klokany ...“
Vodič je vybraný - bude hlavným lovcom. Ostatní účastníci hry sú vo vzdialenosti niekoľkých metrov, v polkruhu. Vodič stojí chrbtom k hráčom, ktorí sa zborovo pýtajú: „Koľko klokanov vidíte, pán Hunter?“. Poľovník odpovie napríklad: "Vidím 10 klokanov." Hráči musia urobiť toľko krokov vpred, koľko ich vodca nazval klokan. Hráči sa potom znova pýtajú na otázku o klokanovi. Keď sú hráči dostatočne blízko, Lovec neodpovedá, ale kričí: "Vidím - lov sa začal!" - a snaží sa pošpiniť jedného z hráčov bežiacich za štartovou čiarou. Chytený hráč sa stáva lovcom.
príloha 2
Hra „Koľko rozprávok znelo“
(aukčná hra)
Lektor prečíta vopred pripravený text, pozostávajúci z úryvkov zo známych detských rozprávok. Na konci hry musia účastníci vymenovať všetky spomínané rozprávky. Posledný hráč, ktorý správne pomenuje príbeh, vyhráva cenu. „Tak je! Bol raz jeden starý otec a žena, mali chatrč nie z ľadu, ale z lyka.
Žili tam tridsať rokov a tri roky. Žili, nesmútili a bolo dobre, ale Boh im deti nedal. Stará žena teda hovorí starcovi: „Choď, starký, k zlatej rybke. Pokloňte sa rybe, poslúchnite ju a vypýtajte si od nej vajce, ale nie jednoduché, ale zlaté. A starý muž odišiel k modrému moru. A stará žena pri okne sa posadila, aby ho čakala sama.
A starý pán v tejto chvíli nežartuje: krúti si ruky a nohy povrazmi. Ostré zuby sa ponoria do samotného srdca a semenník sa jej pýta. A starenka v kolibe sa usmieva a čaká na Ivana blázna. Čoskoro rozprávka hovorí, ale čoskoro sa stane skutok.
Zima prešla, prišla jar. Slnko začalo piecť a starenka sa chcela napiť pramenitej vody. Išla k studni, nabrala vodu, ale problém je - potkla sa. Vedro spadlo na samé dno studne. Starenka plače, obmýva sa trpkými slzami. Pozri - mláka. Nechajte ma, pomyslí si stará žena, opijem sa z tejto mláky. A potom myš beží a hovorí ľudským hlasom: "Nepi, starý, staneš sa dieťaťom." Starenka neposlúchla myš a opila sa z mláky. Zrazu zaburácal hrom, blýskalo sa a starenka sa zmenila na žabu. Sedí a kváka pre seba. A v tom čase sa Ivan Blázon vracal z poľovačky. Pozri - žaba sedí. Vytiahol šíp, zamieril ... Potom žaba prosila: "Nenič ma, Ivanuška, prídem ti vhod." A tak sa stalo, ako žaba.
Ivanuška priniesla žabu do paláca kráľovi-otcovi. A panovník hneď nariadil pripraviť tri kotly: s ľadovou vodou, s prevarenou vodou a s čerstvým mliekom. Žaba sa okúpala v troch kotloch a stala sa z nej napísaná kráska, aká sa v rozprávke nedá povedať a hostinou opísať. Tu hrali svadbu. Narodilo sa im veľmi veľa detí: v mierkach, ako teplo, smútok, tridsaťtri hrdinov.
A starec pri modrom mori chodí dodnes: ide vpravo - začína pieseň, vľavo - rozpráva rozprávku! Čo ešte? Koniec! A kto počúval - dobre!
príloha 3
Hra lisabonských umelcov
Všetci hráči dostanú hárky papiera, zatvoria oči a začnú kresliť, čo im vedúci navrhne.
1. Najprv musíte nakresliť ostrov v strede listu.
2. Naľavo od ostrova v mori je loď.
3. Keďže je ostrov obklopený vodou, všade plávajú ryby.
4. Tento ostrov je neobývaný - musíte nakresliť palmu.
5. Je dobrý deň, vtáky lietajú vo vzduchu.
6. Na lodi je tím, tak tam treba nakresliť kapitána.
7. Námorník sníva o tom, že bude jesť kokosové orechy, ktoré vyrástli na palme.
8. Aby všetci námorníci videli kokosové orechy, na lodi musí byť niekoľko okienok.
9. Počasie je jednoducho skvelé, na oblohe svieti slnko.
10. Okrem paliem vidia námorníci na ostrove aj môjho otca, černošského kráľa.
Teraz môžete otvoriť oči a vidieť, čo sa stalo.
O víťazovi rozhodne potlesk publika.

Čo by sa dalo urobiť pri poslednej výzve, aby si maturitnú hodinu učitelia navždy zapamätali? Vystupovať vo vtipných kostýmoch je hlúposť, dať skvelý darček je príliš obchodné, natočiť epochálny film o svojej rodnej škole nie je „cenovo dostupné“ pre každého. Najlepšou možnosťou je ukázať publiku vtipné scény na poslednú výzvu roku 2017, vopred pripravené ročníkmi 9 a 11 a starostlivo nacvičené na roly. Zvyčajne ide o malé moderné dramatizácie zo života školy alebo vysokej školy: o skúške, o prestávke alebo v predmetoch. Aj učitelia sa môžu zapojiť do improvizovaných inscenácií, aby ich nebolo treba vopred presviedčať. Verte, že na takýto posledný hovor nezabudnú ani učitelia, ani absolventi. Koniec koncov, smiech nielen predlžuje život, ale tiež pomáha zachytiť najsvetlejšie chvíle v pamäti.

Ako si vybrať moderné vtipné scénky na posledný hovor

K výberu moderných scén pre posledný hovor treba pristupovať veľmi zodpovedne. Veď sviatok rozlúčky so školou je venovaný nielen absolventom, ale aj ich rodičom, učiteľom, školskej správe atď. To znamená, že vystúpenia na lineupe a následný koncert by mali byť príjemné pre všetkých hostí.

  1. Scény z posledného hovoru môžu byť veselé, vtipné a dokonca aj mierne sarkastické. Hlavná vec je, že inscenácia nikoho neuráža a v žiadnom prípade neponižuje dôstojnosť človeka;
  2. Hlavné témy inscenovania na poslednej výzve: skúška, skúška, rozlúčka so školou, odborné predmety, učitelia, prestávka, domáce úlohy a iné veci zo školského života;
  3. Produkcia by nemala zahŕňať menej ako 2 a viac ako 7-8 ľudí. V prvom prípade riskuje, že číslo bude vyzerať nevýrazne, v druhom prípade sa zmení na frašku;
  4. Ak chcete úspešne vybrať moderné scény pre posledný hovor, mali by ste sa vopred poradiť s organizátorom školy. Jeho dlhoročné skúsenosti určite pomôžu vyhnúť sa hlúpym a smiešnym chybám a prepichnutiu.
  5. Ideálne inscenácie by mal dopĺňať hudobný sprievod, kostýmy, nápisy a všemožné rekvizity;

Teraz je jasné, ako si vybrať moderné zábavné scény pre posledný hovor. Existuje však niekoľko užitočných rád.

Ďalšie tipy pre paródie posledného hovoru v škole alebo na vysokej škole

Aby celý koncert na počesť posledného zvonenia nepôsobil na pozadí jednotlivých scénok absolventov príliš fádnym a vyblednutým, odporúča sa moderátorom „vynechať“ krátke vtipy počas dialógov a monológov. Ľahko uvoľňujú vzrušenie a uvoľňujú napätie v publiku a v zákulisí. Príklady malých úvodzoviek:

  • Viete, prečo je na našej škole viac učiteliek? nie? Pretože všetko najlepšie je pre deti!
  • Dobrá polovica učiteľov píše do denníkov žiakov červené poznámky... A zlá polovica volá aj rodičov do školy!
  • V humanitnej triede sa o chlapca nepodelili dve dievčatá. Sú zlé s delením ... Toto v matematike nemáme!
  • Naša 11-B trieda hovorí v škole najlepšie po anglicky, rusky a francúzsky... Áno, aj na iných hodinách dobre hromžia.
  • Z vlastnej skúsenosti sme sa dokázali uistiť: čím duchom neprítomnejší učiteľ, tým sebavedomejšie seje večné, rozumné a dobré.

Vtipné scény pre posledný hovor: "Skúška", "Skúška", "Test"

Hovorí sa, že čím viac sa smejete na probléme, tým skôr zmizne. Asi presne tento princíp využívajú naši absolventi pri výbere zábavných čísel na slávnostný koncert. Pre 11 tried sú najzábavnejšie scény pre poslednú výzvu „Jednotná štátna skúška“, „Záverečné skúšky“, „Prijímacie skúšky“, „Náročný test“. Tieto životné situácie sú plné emócií, vzrušenia, kuriozít a nečakaných nuancií, takže nie je vôbec ťažké o nich žartovať. Na posledný hovor sme vybrali ukážky vtipných scénok o skúške, použite ich.

Texty vtipných scénok o Jednotnej štátnej skúške, záverečnej skúške a pod.

Záverečná skúška. Učiteľ kladie otázku:
- Prečo sa tak bojíš? To sa tak bojíš mojich jednoduchých otázok?
- Nie, čo ste, pani učiteľka! Bojím sa svojich odpovedí.
- Aké je tvoje priezvisko?
— Petrova!
Petrova, prečo sa tak usmievaš?
Som rád, že som na prvú otázku odpovedal správne!
Žiak vezme 3-litrový téglik vody a potichu vyleje obsah do vedra pri stole učiteľa.
Úkosom sa usmieva, hodnotí. Študent odchádza. Ďalší študent vstúpi do triedy s pollitrovou fľašou, tiež vyleje obsah do vedra.
- Máte všetko?
Študent mlčky pozerá do fľaše a ticho prikývne hlavou.
Učiteľ dá známku s povzdychom. Odchádza aj druhý študent.
Vstúpi tretí, slávnostne nesie fľaštičku penicilínu a pomaly, po kvapkách, prelieva obsah do vedra.
- To je v poriadku?
-Bohužiaľ!
- Aký je názov položky?
On mlčí.
- O čom sa v triede rozprávali?
Opäť ticho.
- Dobre, povedz mi aspoň, kto viedol hodiny?
Tichý.
Hlavná otázka: ty alebo ja?
-Ty!
Učiteľ uľahčuje známkovanie. Absolvent svižne mávajúc rukami vyskočí z kancelárie.

Vtipné náčrty na témy pre posledný hovor 9. ročník

Posledné zvonenie v 9. ročníku je špeciálna udalosť. Po prekonaní dlho očakávanej čiary sa niektoré deti navždy rozlúčia s rodnou školou a zvyšok sa 1. septembra vráti do lavíc. Vzhľadom na to je lepšie dôverovať maturantom s vtipnými scénkami z predmetov na poslednú výzvu 9. ročníka. Pre školákov je to predsa posledná príležitosť vystúpiť na takomto veľkolepom podujatí, prejaviť vďaku učiteľom, ukázať svoje nadobudnuté zručnosti a talent.

Scenáre vtipných scén na témy pre posledný hovor, pozri nižšie.

Texty scénok k predmetom pre žiakov 9. ročníka na poslednej výzve

"Lekcia kreslenia"

Učiteľka stojí pri tabuli, deti sedia za skicármi.

učiteľ:"Dnes, chlapci, skúsime nakresliť vázu."

Učiteľ prinesie vázu a postaví ju na kopec. Po niekoľkých minútach prechádza medzi radmi a prezerá si práce študentov. Všetky deti na výkresoch majú náčrt vázy v rôznych fázach. A jeden originál má tanky, výbuchy, armádu.

učiteľ: "Andrey, vysvetli, čo je toto - váza?"

Andrey: „No, samozrejme, Viktor Ivanovič, ale čo ešte? Vy ako predstaviteľ umenia musíte pochopiť, že takto som videl túto vázu.

učiteľ(s úplným pokojom): "Dobre, Andryusha, daj mi denník."

Andrei podáva denník a učiteľ kladie veľkú tučnú dvojku. Vráti denník kreatívnemu „umelcovi“.

Andrey(pozrie sa do denníka): „Ako – dvojka? Prečo?"

učiteľ: "Čo si, Andryusha, ako si si mohol myslieť, toto je päťka, je to len moja vízia, takto si to predstavujem!"

"Lekcia telesnej výchovy"

Zazvoní školský zvonec. Na pódiu v športovej uniforme je študent Pugovkin v nádhernej izolácii.

Učiteľ telesnej výchovy vchádza do telocvične zahrabaný v časopise a hovorí bez toho, aby zdvihol hlavu: - Ahoj! Trieda, postav sa do radu! Zaplaťte za jeden alebo dva!

Pugovkin, obzerajúc sa, hovorí: — Jeden. Pauza.

učiteľ zdvihne oči, vidí, že tu nikto iný nie je a hrozivo sa pýta: -Tak, kde sú ostatní? Preskočiť triedu, však?

Pugovkin vystrašený: - Nie, nie, Valery Semenovič, majú na to dobré dôvody.

učiteľ, nemenej hrozivo: - Úctivé, hovoríš? Poďte, rýchlo sú tu všetci!

Pugovkin vybehne z telocvične a o minútu sa vráti s celou triedou.

učiteľ chváli Pugovkin: - Výborne, Pugovkin. Teraz budeme rozumieť. Si prvý, Legkov. Kde je formulár?

Legkov odpoveď: - Predstavte si, že som večer opral uniformu a zavesil som ju na plot. Zrazu sa z ničoho nič objavil nahnevaný pes a všetko roztrhal.

učiteľ zmätene: - Samozrejme, všetko chápem, ale odkiaľ pochádza plot, veď bývaš na 7. poschodí? Dobre, všetko je vám jasné. Čo povieš, Petrova?

Petrovej odpovedá: „Ach, včera som si poranil členok. Vpravo .. Teda vľavo .. Vo všeobecnosti oboje.

Šimonová predstierane hovorí: - Nie, bolí ma hrdlo.

učiteľ podozrievavým tónom: - Angína, tak ... Preto obväz na nohu, nie?

Šimonová rýchlo zareagovala: - Nuuuu, ona, ono sa to .. pošmyklo.. Učiteľka prikývne a hovorí: - No dobre. Shishkov, ako to vysvetlíš?

Šiškov zasneným tónom: - Vieš si predstaviť, Valerij Semenovič, včera mi chlapci z 11 "A" povedali, že dnes vôbec nebudeš v škole. Že odišli na gymnastické preteky!

učiteľ veľmi prekvapené odpovede: - No, wow ... Gymnastika .. Vymysleli to isté .. No dobre, a máte Vorobyova, čo?

Vorobjov roztržito: - A dnes som si pomiešal dni. Myslel som, že je streda, ale ukázalo sa, že je štvrtok. Dokonca som priniesol učebnice na stredu, môžem ukázať.

učiteľ súhlasným tónom: - Takže dávam celej triede „dvojku“ za chýbajúcu uniformu. Teraz si sadneme, vyberieme zošity a zapíšeme si tému „Denná rutina“.

Pugovkin zmätený: — Valerij Semjonovič, čo ja?

učiteľ zmätený: - Áno, Pugovkin. A vy podľa plánu bežte krížom na 2 kilometre.

Najzábavnejšie scény na témy pre posledný hovor 11. ročník

Maturanti 11. ročníka si, samozrejme, ľahšie zahrajú vtipné scénky na témy na posledný hovor. Po prvé, viac skúseností, po druhé, herecký talent sa lepšie vycibrí a po tretie, nie je strach z učiteľov. Absolventi sa totiž nemajú čoho báť, čiže môžu pokojne žartovať. Ale v súvislosti s blížiacimi sa skúškami sa nie každý odvážlivec podujme parodovať profilového učiteľa: je to plné následkov. Oveľa spoľahlivejšie a bezpečnejšie je hrať vtipné scénky o predmetoch na posledný ročník 11. ročníka, bez toho, aby sme spomínali konkrétne prípady a postavy z histórie školy.

Napríklad:

Oficiálne prečítanie vtipného výroku s týmto textom: „Ja Ivanov Ivan zodpovedne vyhlasujem svoj protest proti odchodu ročníka 11-A zo školy č.111. Presvedčivo žiadam, aby rada učiteľov zvážila selektívne prijímanie žiakov na záverečné skúšky. V prílohe nájdete zoznam dôležitých argumentov.

  • V súčasnosti sa nenašla dôstojná náhrada za vyššie uvedenú triedu;
  • Neprítomnosť triedy 11-A na území školy bude mať za následok narušenie biorytmu školy;
  • Odchodom spomínanej triedy klesne intelektuálna a kultúrna úroveň inštitúcie na polovicu;
  • Maturujúca trieda bude veľmi smutná a smutná. Budeme plakať;

Čítanie hromadnej sťažnosti končiaceho ročníka 11-A s textom: „My, s ľútosťou podpísaní žiaci 11. ročníka, vyjadrujeme protest proti zámeru vedenia školy „zastaviť“ nás v našej obľúbenej vzdelávacej inštitúcie, čím nás pripravuje o detstvo. Dôrazne požadujeme odísť od nás do 2. ročníka a poskytnúť príjemnú srdečnú atmosféru, lásku pedagógov a dobrý prístup personálu. Dúfame v skoré uspokojenie ohlásenej žiadosti, inak sa zaväzujeme, že vás budeme prenasledovať a bezpodmienečne navštevovať vo vašich rodných múroch aspoň 2-krát do roka“

Scény z predmetov pre žiakov 11. ročníka pri poslednom hovore: video

Vtipné scénky na poslednú výzvu 2017 pre učiteľov: video

Kto môže byť najzábavnejšími scénami pre posledný hovor roku 2017? O rodičoch? riaditeľ? Odnoklassniki? Samozrejme, o učiteľoch! Koniec koncov, každý subjekt je samostatný malý život so svojimi zaujímavými epizódami a múdrym mentorom. Práve nad nimi sa pokúsime žartovať. V jemnej forme a bez urážlivých vtipov. Len jemný humor bez prehnaného sarkazmu, aby sa každý zabavil a zasmial.

Nezabudnite: učitelia už mnoho rokov investujú časť svojej duše do vašej výchovy a vzdelávania, takže vtipné náčrty na poslednú výzvu v roku 2017 pre učiteľov by ste mali vyberať s mimoriadnou opatrnosťou. Aby náhodou neublížil jemnej duševnej organizácii učiteľov!

Texty originálnych skíc o učiteľoch na poslednom zvonení v škole

Matematika

Učiteľ - Všetky čísla problémov sú napísané na tabuli. Rozhodnite sa. Pre koho je málo úloh - poď, budem hádať.
Študent - (natiahne ruku)
Učiteľ - Lena, prečo dvíhaš ruku? Už ste sa rozhodli?
Študent - Nie. Vysuším si manikúru.
Učiteľ - Povedz mi, Vanya, prečo si vždy ospalý?
Učeník – A práve vo mne driemu talenty.
Učiteľ - Čo je viac prepona alebo nohy?
Študent - Záleží na tom, ako dať trojuholník.
Učiteľ - Deti, koľko je 7. 8.?
Študent - 78!
Učiteľ - áno? Čo je 8. 7.?
Študent - 78!
Učiteľ - AKO?
Študent - Z permutácie faktorov sa súčin nemení!
Učiteľ – Akí študenti dnes odišli? Raz som im to vysvetlil, druhý, tretí, ... už som sám všetkému rozumel, ale oni nerozumejú vôbec! OK Vezmite si denníky a zapíšte si domácu úlohu: posledné tri úlohy na strane 109, potom celú 110. stranu, prvých dvanásť úloh na 111. ...
Študent - Chudák ocko! Opäť bez dňa voľna.
ZVONÍ ZVON.

Fyzický tréning

Vedúci: A práve teraz sa v našej telocvični prekonávajú rekordy.

Otvorí sa obrazovka. Na pódiu sú dve dievčatá. Človek s veľkými ťažkosťami robí klasický klik. Druhý jej pomáha: uvažuje

Študent 2: 98, 99, no, len trochu viac... 100!

Študentka 1 ťažko dýcha, spamätáva sa

Študent 2: Katya, si skvelá! Uvedomuješ si vôbec, koľko klikov si urobil! Ale tam sa nezastavíme! Postupne budeme zvyšovať záťaž! Zajtra nezačnime počítať od 98, ale od 96!

Chémia

(Na scénu vstupuje mladý muž v obleku s vyobrazením ľudskej kostry. Znie hudba z filmu Akty X. Počas výbuchu sa na obrazovke zobrazuje fotografia chemickej miestnosti: stoly sú obrátené hore nohami, stoličky sú porozhadzované. Na prácu bol použitý Photoshop. Zvuk výbuchu je zapnutý.)

V škole je jedna kancelária,
Číslo 31.
Mal tam nejaké skúsenosti
Len ja som prežil.
Zabudol na nejaký prvok
A experiment zlyhal...
A zrazu všetko okolo explodovalo,
Všetko sa obrátilo hore nohami!
Vyskytol sa problém, o tom niet pochýb.
Pozrite ľudia! ja som kostra.

Všetci poznáme čarodejnicu -
Volá sa to chémia
Dá zázrak premien,
Odhaľuje nám podstatu všetkých javov.
(Absolventi dávajú kvety učiteľovi chémie)

Vtipné scény z posledného hovoru na vysokej škole: video

Absolventi vysokých škôl a gymnázií, ako aj školáci milujú na koncertoch a iných podujatiach skvelú srandu a najlepší spôsob, ako to urobiť, je urobiť si skvelú scénu pri poslednom hovore. Ďalší nápad, ktorý sme vybrali, si vyžaduje od chalanov predbežnú prípravu, no výsledok zrejme prekoná všetky očakávania.

  1. Niekoľko dní pred posledným telefonátom oslovte každého absolventa a požiadajte ho, aby splnil malú jednoduchú úlohu – popremýšľať a pomenovať najlepšie prídavné meno prvým písmenom svojho mena;
  2. Slovo by malo byť vtipné, ale slušné. Je možný žargón, archaizmy alebo neologizmy. Hlavná vec je zabrániť vulgárnosti a urážlivým výrazom;
  3. Do nižšie uvedenej šablóny vložte všetky zhromaždené prídavné mená v náhodnom poradí. Dajte svojmu obľúbenému učiteľovi pokyn, aby výsledný text prečítal počas prázdnin ako poslednú esej maturantov. Ale najprv vysvetlite, že to nie je ľahké - s podivnosťami!

Text pre skvelú scénu „Nezvyčajná esej“ pri poslednom zvonení na vysokej škole

Keď sme prvýkrát prišli na vysokú školu, tento deň sa nám zdal najviac …….. Obliekli sme si najviac ……… uniformy, vzali ………. zošity a ……….. kytice pre učiteľov. Ahoj vysoká škola! Navštívilo vás ……….. študentov.

Vždy tu bolo ………. publikum, ………. učitelia a ……….triedy. Učitelia s ……… úsmevmi nám pomohli naučiť sa nové ………. veda.

Čas ubehol veľmi rýchlo, mali sme veľa ………. priatelia a rovnaké ……….. priateľky. Každý deň sme sa s veľkou radosťou ponáhľali do ………. vysoká škola, ale táto prišla...... Moment je deň promócie. Všetci sme prišli s obavou v duši a ………. mierne chvenie v kolenách. Vysiate na tvárach ………. úsmevy, ale v očiach ….. slzy.

Ale len čo sa nám do rúk dostal dôležitý dokument, cítili sme sa ako ……… Teraz sú pred nami všetky dvere otvorené. Nech žije………. Absolventi!

Akékoľvek náčrty pre poslednú výzvu roku 2017 môžu ozdobiť sviatok absolventov 9. a 11. ročníka a vysokých škôl: vtipné o lekciách, vtipné o učiteľoch, moderné o jednotnej štátnej skúške a skúškach. Hlavná vec je, že predstavenia sú starostlivo nacvičené a texty sú neškodné.



chyba: Obsah je chránený!!