Súhrn plaveckých kurzov pre deti primárneho predškolského veku „Kolobok. Zhrnutie plaveckej hodiny v druhej juniorskej skupine

Cieľ: Posilniť schopnosť detí voľne sa pohybovať vo vode rôznymi smermi.

Úlohy: 1. Pokračujte v učení sa zadržať dych a ponoriť sa do vody.

2. Vytvorte u detí radostnú náladu.

3. Vychovať emocionálne - pozitívny vzťah k triede.

Vybavenie: stredná guľa - 10 ks, guľa veľká - 1 ks, zvislé obruče - 2 ks, zvonček - 2 ks, "včielky" - hračky so závažím - 20 ks, divadlo Bibabo - zajac, vlk, medveď, líška, babka a dedko.

inštruktor: Chlapci, dnes máme nezvyčajnú lekciu, sme v rozprávke, ale ako sa volá tá rozprávka, ktorú poviete na konci hodiny.

inštruktor:Žila tam žena a starý otec.

Mali veľa rokov.

Dedko sa pýta starenky:

Dedko: " Chcem sa trochu najesť

Upeč mi žemľu."

inštruktor: Práve to urobila stará mama

Zametené pozdĺž dna,

Áno, a vložte to do rúry.

Škvrnité buchty

Dal som všetkým chlapom (Vezmite si to!)

(Masážne gule sú na obchádzke.)

Zahrejte sa na súši:

1 ... I. p. - o.s., gúľame loptu v rukách

2. „Perník v peci vstáva“ I. str. - o.s., 1 - zdvihnite ruky hore, 2 - I.p.

3. „Babka vyberá žemľu z pece“ I. str. - chodidlá na šírku ramien, loptička je v rukách, 1 - predklon na položenie lopty na podlahu, 2 - predklon, aby ste zobrali loptu do ruky, 3 - i.p.

4. "Vyvaľkal som to v oleji" - I. str. –O.s., 1 - kotúľanie lopty pravou nohou, 2 - kotúľanie lopty ľavou nohou

5 ... “Dal som to na okno, aby to trochu vychladlo” I. str. - o.s., 1 - hlboký nádych (nosom), 2 - predĺžený výdych na lopte (ústami).

Inštruktor: - Perník si ľahol

A vbehol do vody.

A ideme na kolobok.

Na námornej plavbe.

(Deti zídu do bazéna, zoberú si loptičku - buchtu a vydajú sa na cestu za buchtou.)

inštruktor:- chlapci, ukážte svoj kolobok.

1. Chôdza jeden po druhom na špičkách. (deti stretnú zajaca)

zajac:- Ahojte chlapci! kde sa plavíš? ( počúva odpovede detí). - A čo je vo vašich rukách? ( koloboks).

2. Cvičenie "Funny rabbits" - skákanie na dvoch nohách, po ktorom nasleduje ponorenie do vody.

zajac: - Akí šikovní chlapci! Je škoda rozlúčiť sa s vami, ale je čas, aby som išiel za svojimi priateľmi ( lúči sa zajac s deťmi).

inštruktor:- A naša cesta pokračuje.

3. Cvičenie „Malé nohy plávajú po dráhe“ – chôdza v úplnom drepe, ruky natiahnuté dopredu ( deti stretávajú vlka).

vlk:- Ahojte chlapci! Sedím na brehu a cítim, ako žemľa vonia voňavo. Naozaj to chcem jesť!

Inštruktor: - Nejedz ho, vlk, je veľmi rýchly a statočný. Odkotúľa a nedobehnete ho.

4. Cvičenie s tunelovým vlakom - deti plávajú vo zvislej obruči a snažia sa nedotknúť visiaceho zvončeka.

Inštruktor: - Takže buchta a chlapi pred vlkom utiekli. Perník pláva s chlapmi ďalej a stretáva ich medveď.

Medveď: - Medovník, perník, zjem ťa.

Kolobok: - Medveď, nejedz kolobok.

Medveď: - Potom mi pozbieraj včely, ktoré mi vyleteli z úľa.

5. Hra "Collect the Bees" - deti zbierajú včely, ktoré plávajú v bazéne.

medveď:- Ďakujem vám chlapci. Takže nebudem jesť kolobok. Pomohol si mi, pomohol. Ďakujem. Zbohom!

Inštruktor: - Perník sa kotúľal rýchlejšie

Aby sa medveď nezahryzol do boku.

Na okraji lesa

Stretol červenú líšku.

Líška:- Aké milé koloboky! A ako voňavo vonia! Asi ich zjem!

Inštruktor: - Nejedz ich líška. Poďme hrať lepšie!

6. Hra "Catch a Kolobok" - deti stoja v kruhu a držia loptu na hlave. Líška chodí v kruhu a chce chytiť kolobok, deti sú ponorené do vody.

Líška: - Dobre sa nám s vami hralo, spriatelili sme sa. Nepodarilo sa mi chytiť kolobov. Nebudem ich jesť (deti rozlúčiť sa s líškou).

Inštruktor: - Poďakujme líška a dovidenia . Chlapci, páčila sa vám cesta do rozprávky? V akej rozprávke sme boli? Prečo neješ koloboky? ( počúva odpovede detí).

Inštruktor: - Je to tak, naše koloboky sú šikovné, rýchle, odvážne a prefíkanejšie ako samotná líška. Ale teraz je čas, aby sme sa vrátili Materská škola (deti vychádzajú z vody).

Literatúra:

  1. T.I. Osokin "Ako naučiť deti plávať."
  2. Internetový zdroj www.maam.ru

MŠ MBDOU číslo 6 "Alenushka"

OTVORENÁ LEKCIA PLÁVANIA

"Vtipné DOBRODRUŽSTVO NA RYBNÍKU"

pre deti druhej mladšej skupiny

Dátum: 20.04.2016

Inštruktor plávania

Malysheva E.V.

G. Mendelejevsk

Abstraktné otvorená trieda plávanie

"Zábavné dobrodružstvo pri rybníku"

pre deti druhej mladšej skupiny.

Cieľ: Formovanie plaveckých zručností detí pomocou hier a herných cvičení v triede.

Wellness úlohy:

1. Zlepšiť schopnosť detí preukázať vytrvalosť a silu pri cvičení vo vode.
2. Zvýšiť aktivitu a výkonnosť detského organizmu.

Vzdelávacie úlohy:

1. Doplniť vedomosti detí o podmorskom svete nádrže, jej obyvateľoch.
2. Posilniť záujem detí o pohyb v bazéne.
3. Vypestovať si nebojácny vzťah k vode, nebáť sa, že sa voda dostane do tváre (šplechnutie).
4. Pokračujte v učení detí, aby si ponárali tváre do vody.
5. Naučiť sa samostatne pohybovať vo vode.
6. Podporovať zlepšenie motorických zručností a schopností.
7. Naďalej učiť deti ovládať svoje telo v pohybe, správne držanie tela, rovnomerne rozložiť dýchanie pri fyzickej aktivite.
8. Silovým cvičením posilňujte svaly chrbta, rúk, nôh.
9. Rozvíjať obratnosť, rýchlosť reakcie, rýchlosť v hrách a cvičeniach na vode.

Vzdelávacie úlohy:

1. Pestovať priateľské vzťahy medzi deťmi.
2. Vytvorte pozitívny emocionálny postoj pri plávaní.

Vybavenie a inventár: obruč, plávajúce hračky, rebrované lopty, potápavé hračky, nafukovacie kruhy podľa počtu detí.

Prípravná časť

Komplex OSU na súši

3 min.

1. "Pozerať"

Východisková poloha - základný postoj, ruky na opasku.
1- naklonenie tela doprava.
2 - i.p.
3- naklonenie tela doľava.
4 - i.p.
(5-6 krát)
Indikácia metódy:
- chrbát rovný, ruky na opasku.

2. "Nemý"

I. p. - základný postoj, ruky na opasku.
1-4 - skákanie na mieste, kývanie rúk.
5-8 - skákanie na mieste, sadnite si.
(2 krát)
Indikácia metódy:
- robíme to tak, že recitujeme verše na tat. lang.

3. "Husi"

I. p. - hlavný stojan.
1-3 - predkloňte sa, ruky vzad.
2-4 - I. str.
(5-6 krát)
Indikácia metódy:
- predkloniť sa, pozerať sa dopredu.

4. "Kobylky"

I. p. - základný postoj, ruky na pleciach.
1-4 - skákanie na mieste.
5-8 - krúživé pohyby s ramenami.
9-12 - posaďte sa.
(1krát)
Metóda. inštrukcie:
- vystupovať v priebehu básne.

Hlavná časť

Cvičenie vo vode

14-15 minút

1. Vstup do vody s podporou inštruktora.

inštruktor:

Zarmútil náš rybník ráno

Kde sú naše deti?

Nestrieka vodou

Nepotápa sa pod vlnu.

Slnko už vyšlo

Vonku je celkom svetlo.

Náš rybník nechápe, o čo ide:

Sú deti unavené z plávania?

Spoločnosť stále spí

Ráno je príliš skoro. N. Krasnjanskaja

Inštruktor: Chlapci, radi sa hráte?

Deti: Áno.

Inštruktor: Radi cestujete?

Deti: Áno.

Inštruktor: Chlapci, dnes si urobíme prechádzku k jazierku a spoznáme jeho obyvateľov. Cesta tam bude dlhá a náročná a budete sa musieť pokúsiť prekonať všetky prekážky na ceste. Chalani sa včera hrali na rybníku a stratili gule. Pomôžeme vám ich nájsť. Si pripravený?

Deti: Áno.

A najprv musíme umyť:

Vstávame skoro ráno

Všetci sa ideme umyť.

2. Hra „Voda, voda, umyt si tvár“ – 1 min.

Voda je voda.

Umyť si tvár!

Aby vám žiarili oči

Aby vám sčervenali líca

Uhryznúť zub

A ústa sa smiali.

Inštruktor: Všetci chalani sa umyli, usmiali sa na seba a spoločne sa vydali na cestu k vzdialenému rybníku. Cestou narazíme na prvú prekážku.

3. Hra „Prekonaj prekážku“ – 2-3 min. (deti sa striedajú v prešľapoch cez obruč).

Inštruktor: Keď sme prišli k jazierku, stretli sme vodné chrobáky a začali sme ich napodobňovať.

4. Herné cvičenie "Funny bubbles" - 1-2 min.

Trochu si sadneme

A okamžite sa staneme chrobákmi,

A chrobáky sú zlomyseľné

Boli spustené bubliny (výdych do vody).

Inštruktor: V našom rybníku pláva aj veľa rýb. Treba ich chytiť a dať do vedra.

5. Hra "Chyť rybu" - 2 krát.

6. Kolotočová hra - 2 krát. (deti chodia pomaly v kruhu a postupne zrýchľujú, potom sa zastavia a čupnú).

Sotva, sotva, sotva

Kolotoče sa roztočili

A potom-potom-potom

Všetko beží, bež, bež.

Ticho, ticho, doprajte si čas

Zastavte kolotoč.

Inštruktor: Deti sa hrali tak tvrdo, že si nevšimli, ako sa k nim žaby približujú.

7. Hra "Zábavné žaby" - 3 krát.
Skákanie na boku bazéna, po ktorom nasledujú drepy.

Inštruktor: chlapi vyskočili, unavení. Potrebujú si oddýchnuť.

8. Herné cvičenie "Ryby odpočívajú."
Ležať na vode s vystretými nohami. -1krát.

9. Cvičenie "Fontány" - práca s vystretými nohami s oporou o bok -1 min.

Inštruktor: A tu sú naše gule. Poďme sa s nimi hrať, jazdiť na nich po vode. A potom ich pozbierame a vezmeme so sebou domov.

10. Hra "Cross loptou". - 1krát.

Inštruktor: A teraz si zahráme našu obľúbenú hru „Potápači“.

11. Hra "Potápači". - 2 krát.

Záverečná časť vo vode

2 - 3 minúty

Je čas, aby sme išli domov. Najprv však budeme plávať v kruhoch.

Voľné plávanie. -2-3 minúty

Organizovaný výstup z vody.

Deti v kolóne idú po jednom do sprchy a potom do šatne.

Natália Lyovkina
Zhrnutie hodiny plávania v druhom mladšia skupina... "Dobrodružstvá malých káčatiek"

Zostavila inštruktorka FC Lyovkina Natalya Vladimirovna

MBDOU CRR d/s č. 155 "svetluška" Brjansk

Cieľ: Tvorenie plávanie zručnosti pomocou hier a herných cvičení.

Programové úlohy:

1. Pokračujte v učení detí spúšťať tvár vo vode.

2. Upevniť schopnosť pohybovať sa po dne bazéna rôznymi spôsobmi.

3. Vypestovať si nebojácny vzťah k vode, nebáť sa dostať vody do tváre (striekanie)

4. Naďalej učiť deti ovládať svoje telo v pohybe, správne držanie tela, rovnomerne rozložiť dýchanie pri pohybovej aktivite.

5. Rozvíjať tvorivú pohybovú činnosť v kombinácii s hudbou.

6. Udržať záujem detí o bazénové aktivity.

7. Pestovať u detí zmysel pre kolektivizmus.

Vybavenie: gumené hračky, gymnastická palica, obruč, potápavé hračky, detské plastové vedierka.

Trvanie triedy: 15-20 minút.

Priebeh lekcie:

Na pozemku:

1. Chôdza na mieste, ľahký jogging, chôdza - 2-3 minúty.

2. V stoji zdvihnite ruky a pretiahnite ich nad hlavu, položte dlaň na dlaň, narovnajte sa (poloha "šípka") - 3-4 krát.

3. Zhlboka sa nadýchnite a fúknite do dlaní "Ochlaďte čaj"- 3-4 krát.

4. Podrepnite si, oboma rukami zopnite kolená a zakloňte hlavu "skrytý"- 3-4 krát.

5. Skákanie "zajačikovia", s prechodom na chôdzu - 2-3 min.

6. Zotavovacie cvičenia dýchanie: Stoj, zdvihnite ruky hore, natiahnite - nádych, spustite ruky - výdych - 3-4 krát

Chlapci prišli do škôlky,

A zázraky v bazéne -

Tam káčatká plávajú,

Potom je tu striekajúca voda

Vo vode:

Inštruktor:

Všetko káčatká ako všetci chlapi sa radi umývajú rána:

Vstávame skoro ráno

Všetci sa ideme umyť.

Hra "Voda je voda, umyte si moju tvár"- 1 minúta.

Voda je voda.

Umyť si tvár!

Aby vám žiarili oči

Aby vám sčervenali líca

Uhryznúť zub

A ústa sa smiali.

Inštruktor:

A tiež káčatká radi sa polievajú vodou.

Hra "Daj si to na hlavu"- 3-4 krát.

Všetko káčatká umyté, naliali na seba trochu vody a matka kačica uvarila všetkým chutnú kašu, ale ukázalo sa, že je veľmi horúca a káčatká ju začali ochladzovať.

Hra "Fúkať na kašu"- 1 minúta.

Po raňajkách malé káčatkášiel na prechádzku k jazeru, ale cesta sa ukázala byť veľmi dlhá a náročná.

Hra « Malý,veľké nohy"- 2-3 min.

Hrajte cvičenia: volavky, prekročte poleno, choďte do obruče.

Príchod k jazeru káčatká Stretli sme tam vodné chrobáky a začali sme ich napodobňovať.

Zahrajte si cvičenie "Vodné chrobáky"

Poďme spolu na kolená.

A okamžite sa z nás stanú chrobáky - 1-2 minúty.

A chrobáky sú zlomyseľné.

Bežali bubliny (výdych do vody)- 1-2 minúty

Inštruktor:

Teraz hádajte moje hádanka: poleno pláva na rieke, ach a zúrivo to? (krokodíl)

Zahrajte si cvičenie "krokodíl"- 1-2 minúty

A aj v našom jazere veľa rýb pláva:

Hra "Chyť rybu"- 2-3 krát

Ryby plávať na dne,

jedného nechytíme.

Vidieť ryby

je potrebné pozerať sa do vody.

Aby si pre nás chytil rybu,

musíte nasať vzduch do úst.

Mama kačica prísne potrestaná káčatká:

"Choďte von bránou a dážď prejde - ponáhľajte sa domov!"

Hra "Slnko a dážď"- 2 krát.

Ale dážď pokračoval a pokračoval, a káčatká Musel som sa vrátiť domov.

Zhrnutie triedy.

Kamaletdinová Luiza Nagimyanovna
Pozícia: inštruktor telesnej výchovy
Vzdelávacia inštitúcia: MADOU D/S č. 2 ZATO Mižgirya z Baškirskej republiky
lokalita: mesto Mizhhirya
Názov materiálu: metodický vývoj
téma: zhrnutie lekcie plávania "Námorná plavba"
Dátum zverejnenia: 17.02.2017
kapitola: predškolská výchova

Zhrnutie lekcie plávania. Prípravná skupina do školy.

Téma: "Námorná plavba"

Inštruktor telesnej výchovy MADOU MŠ №2

Kamaletdinová L.N.

Cieľ: zlepšenie plaveckých schopností, vytvorenie zdravého životného štýlu

život, rozvoj tvorivých schopností u detí.

Wellness úlohy:

Zlepšiť schopnosť detí cvičiť vytrvalosť a silu počas

cvičenie vo vode, na posilnenie svalov chrbta, rúk, nôh, cez

cvičenie;

zvýšiť

činnosť

pracovná kapacita

detská

organizmus,

posilniť dýchací systém cvičením na zadržanie dychu.

Vzdelávacie úlohy:

doplniť vedomosti o podmorskom svete, jeho obyvateľoch;

podporovať zlepšenie motorických zručností a schopností;

zlepšiť zručnosť plávania a ležania na vode;

zlepšiť

plávanie

spôsobom

"Delfín";

upevniť vykonávanie pohybov nôh, ako pri plávaní s plazením na chrbte;

naučte sa odvážne otvárať oči vo vode;

rozvíjať obratnosť, rýchlosť reakcie, rýchlosť v hrách a cvičeniach na vode.

Vzdelávacie úlohy:

vychovávať

priateľský

vzťah

vytvoriť

pozitívny emocionálny postoj, kultivovať vytrvalosť pri dosahovaní

pozitívny výsledok.

Materiál

zvukový záznam

piesne "oceán" v

exekúcie

"Barbarikov",

„Zvuk mora“, „Pieseň o delfínoch“ z karikatúry. "V prístave",

"Rezance" - 6 ks; gule - 6 ks; potápavé hračky - 6 ks; obruč - 1 kus, prekvapenie.

Časť I-úvodná:

Vstup do bazéna

Ja.: Ahojte moji drahí

Malí aj veľkí!

Dnes čakajú zázraky - tu to bude zaujímavé!

Nebuď smutný, usmievaj sa!

Bazén nás prekvapí!

Hľadač: Chlapci, prišli sme na pobrežie. Počúvaj…. Čo počuješ?

zvukový záznam "Zvuk mora".

Deti spolu s učiteľom počúvajú zvuky mora,

výkriky čajok).

Hľadač: Viete, že v mori sú podvodné jaskyne, chcete ich vidieť? pozývam

do svojho tímu na námornú plavbu tých najsilnejších a najodvážnejších chlapov. Poďme

poďme k ponorke, spravíme rozcvičku a vyplávame.

Vstup do vody a rozcvička – open source s „rezancami“, znie pieseň "oceán".

Časť II - hlavná:

ísť

plávanie,

skontrolovať

pod vodou

čln: držať sa

zábradlie

splniť

pohyb

kraul plávanie.

Hľadač: Nuž, pripravení na cestu, ideme na dlhú plavbu k moru:

kraul plávanie.

I.: Nekonečné more, a koľko je tu

morský život !!! Tu plávajú

"Medúza"

pozri,

krásne

"Hviezdy", show

"Hviezdice" a sú tu veselé "morské koníky" ("Plávačka").

Hľadač: Na mori to môže byť nebezpečné, stávajú sa rôzne nehody. Tu a teraz:

musíme šetriť morských ježkov ich búrka vyhodila na breh a potrebujú pomoc

aby sa vrátili domov - "Zachráňte morských ježkov" (plávanie plaziť po chrbte s loptičkami).

Misiu záchranárov sme teda splnili.

Hľadač: Ach, chlapci, vidíte, aké je more rozbúrené? Pozri, je to tak krásne

plávanie rejnokov: plávanie prsia.

Hľadač: A tu sú morské živočíchy, ktoré žijú v hlbinách našich morí,

šikovne sa zbierajú odpadky, čistí sa dno mora, to sú dôležité kraby (chodiace bokom v

drepovanie).

III. Záverečná časť

Hľadač: Pozri:

Aké krásne sa plavia - veľmi rýchlo a hravo,

Delfíny nám ukazujú chrbty z morskej vody.

Pozývam vás na hru „Kŕdeľ delfínov“: (Pravidlá hry: hrá sa pieseň "O

delfíny", deti stoja vo dvojiciach a vo vode striedavo čupia; na "píšťalke"

sú postavené v stĺpci

jeden po druhom a vykonajte „skok delfínov“.

obruč s ďalším plávaním delfíním spôsobom) -2-3 krát. (Ponorenie do obruče a

plávanie delfínom).

a uvidis co tam je? Nebojíš sa potápať? A ak tam niečo je

nájsť, potom vziať a plávať späť: ponoriť sa do obruče s otvorenými očami

"Potápači" (odobraté zo spodnej časti ryby a krúžku).

Prekvapivý moment.

Hľadač.: Pozrite chlapci, tiež som sa ponoril do jaskyne a našiel som tam

Chytiť sa

krabica (truhla) s prekvapením „Poklad – prekvapenie“.

Hľadač: Je čas ísť domov.

9. Hľadač: Pozri, tu sú koralové útesy! Aby sa im neublížilo, je potrebné urobiť „Marine

reťaz "-2 krát.

Musíte opatrne preplávať okolo týchto útesov jeden po druhom na breh.

Hľadač: Naša plavba sa teda skončila a vychádzame na teplý piesok pobrežia

(zvuky soundtracku "Zvuk mora").

Vychádzajúc z vody. (Dajte deťom prekvapenie.)

Satalkina Olga Alekseevna
MŠ MBDOU číslo 110 mesta Belovo,

Kemerovský región, mesto Belovo
inštruktor plávania

VÝSLEDKY LEKCIE PLÁVANIA

(mladšia skupina (3-4 roky)

téma:"Hrať spolu"

Obsah softvéru: naďalej učiť deti nebojácne sa pohybovať vo vode v rôznych polohách a smeroch; vykonávať známe cvičenia „Krokodíl“, „Chrobáky“ (práca nôh, ako pri kraulovom plávaní); naučiť sa pozorovať rytmus, vykonávať pohyby v čase so slovami; rozvíjať dýchanie, koordináciu pohybov vo vode; podporovať pozitívny vzťah detí k sebe navzájom.

Vybavenie: hudobné centrum, rezance, kanva, dekorácia na lesnú čistinku (kvety, zelená podložka).

Priebeh lekcie

(deti vstupujú jeden po druhom, otočte sa k hosťomrecitovať verš s wellness masážou"Dobré ráno" ON Arsenevskaja)

inštruktor: Dobré ráno! Čoskoro sa usmejte, dnes bude celý deň zábavnejšie ( zatlieskaj).

Pohladíme po čele, nose a lícach, budeme krásni, ako kvety v záhrade ( postupne zdvihnite ruky hore, vykonajte baterky)

Pošúchajme si dlane silnejšie, silnejšie a teraz budeme smelo, smelo tlieskať. Teraz si natrieme uši a zachránime si zdravie. Poďme sa znova usmievať, buďme všetci zdraví! (rozpažte ruky do strany)

A obrátime sa na hostí, budeme sa veselo usmievať! Spoločne povieme "Dobré ráno a veľa zdravia!"

Vstávame skoro, skoro vstávame! Všetci budeme účtovať! (deti idú za inštruktorom)

(Z učí náučnú pieseň pre deti - zvieratká-)

(súbor preventívnych cvičenípre horné dýchacie cesty (text O. Arsenevskaja)

Lokomotíva nás odviezla do lesa.

Chug-chuh-chug! Chug-chuh-chug!

(prechádzka po hale s rukami ohnutými v lakťoch)

Je plná zázrakov.

(premýšľal, ako vysloviť „mmm“ pri výdychu a zároveň klepať prstami po krídlach nosa)

Tu prichádza nahnevaný ježko:

P-f-f-f, p-f-f-f, p-f-f-f!

(nízko sa zohnite, rukami si chyťte hruď – ježko stočený do klbka)

kde je nos? Nepochopíš.

F-f-r! F-f-r! F-f-r!

Tu je veselá včielka

Med som priniesol deťom.

Z-z-z! Z-z-z!

(priamy zvuk a oči pozdĺž textu)

Sadla si nám na lakeť

Z-z-z! Z-z-z!

Uletený prst na nohe.

Z-z-z! Z-z-z!

Osa vystrašila somára:

Áno! Áno! Áno!

(spevnenie laryngeálnych väzov, prevencia chrápania, ochorenia ORL)

Zakričal na celý les:

Áno! Áno! Áno!

Husi lietajú po oblohe

Husi bzučia na somára:

H-y-y! H-y-y! H-y-y! H-y-y!

H-y-y! H-y-y! H-y-y! H-y-y!

(pomalá chôdza, zdvihnite ruky-krídla pri nádychu, spustite so zvukom)

Si unavený? Treba si oddýchnuť,

Sadnite si a sladko zívajte.

(deti sedia na zelenom koberci a niekoľkokrát zívajú, čím stimulujú hrtanovo-hltanový aparát a činnosť mozgu)

Úžasné, akí ste dobrí kamaráti! Tu je jazero!

Dievčatá pristupujú k zábradliu s červeným kruhom a chlapci - modrý

Choď dole po rebríku, choď rýchlo po vode!

(deti sa postupne striedajú po schodoch a stoja podľa nakreslených kruhov)

Cvičenie na vode:

1. Chlapci, pláva niekto na jazere? Poďme sa pozrieť:

Naše kačice ráno: "Kvákať - kvákať!"

Naše husi pri jazierku: „Haha! -ha!

Naše gulenki na vrchole: Gu-gu-gu!

(deti behajú v kruhu a mávajú rukami „hore a dole“)

2.Naše nohy kráčajú po rovnej ceste: Hore, hore, hore! (I. p. - ruky na opasku "Heron")

Pri kamienkoch, pri kamienkoch (I.p. - ruky hore, chôdza po špičkách)

Do diery: "Wow!" (sedieť vo vode, nohy rovno, cvičenie vykonávame v kruhu)

Dajte si vodu do dlaní a umyte si tvár, krk, ruky. Aj pražce, pražce, pražce! My sa vody nebojíme! ("Vodichka" - povedzte detskú riekanku s výkonom akcií)

Ruky sa rozhodli hrať ( napr. pre ruky )

"Roztiahnuť prsty" (roztiahnite prsty a bežte po končeky prstov na nohách, ležiac ​​na vode)

"Odhŕňame a odhŕňame piesok"

"Vykopávanie dier, hlboké diery"

Nohy sa rozhodli hrať (cvičenie pre nohy)

"Rozmnožovanie a zbiehanie nôh, chodidiel"

"Nohy idú do lesa" ( i.p. ruky v chrbtovej opierke, kolená pokrčené, postupne sa narovnávať)

"Nohy boli vystrašené, triasli sa" (fontány)

"Domov" (návrat na ip)

Cvičenie "Vodné chyby"

Trochu vstaneme a hneď sa stanú chrobáčikmi!

Cvičenie "Krokodíly" (predĺžené - chvosty, pohyb na rukách)

Cvičenie "Bubliny" (zhlboka sa nadýchnite, vydýchnite - pery s hadičkou do vody)

Cvičenie "Poďme gúľať hračku"

Chlapci, príliš sme sa hrali a nevšimli sme si, ako sa nad jazerom zhromažďujú mraky. Z neba začali padať malé kvapky dažďa

Hra "Slnko a dážď"

Kvapka jednej, kvapka dvoch ( pomalé tlieskanie po vode)

Najprv pomaly kvapká: kvapkanie-kvapkanie, kvapkanie-kvapkanie

Kvapky začali držať krok, kvapka dobiehať kvapku: Čiapka, kvapka, kvapka ( rýchle facky do vody),

Dáždnik otvoríme čo najskôr,

Skryjeme sa pred dažďom.

(deti zdvihnú ruky nad hlavu a utekajú do svojich domov, dospelý naleje vodu z kanvy, hra sa opakuje 2-3r)

Záverečná časť

Chlapci, naša lekcia sa skončila. Je čas, aby sme sa rozlúčili a všetci sa vrátili do skupiny! Aké čarovné slovíčko povieme našim hosťom? (Dovidenia, príďte k nám znova, radi vás uvidíme)



chyba: Obsah je chránený!!