Hodina rovnobežnostennej gule s kockou v prípravnej skupine. Otvorená hodina matematiky v prípravnej skupine

Materská škola GBOU č. 2573

Otvorte zhrnutie lekcie

Na tému:

„Dobrodružstvo na zámku Ford Boyard“ (matematická cestovateľská hra)

Koroleva L.I.

Cieľ:

1. Formovať zručnosti výpočtovej činnosti, schopnosť zostaviť obraz z geometrických tvarov.

2. Pokračujte v učení sa skladať a riešiť problémy sčítania a odčítania podľa navrhovaných schém.

3. Naučte sa určovať umiestnenie predmetov vo vzťahu k rovine listu.

4. Naučte sa reprodukovať množinu, v ktorej je jeden predmet viac alebo menej ako iný.

5. Rozvíjať zrakové vnímanie a pozornosť detí.

6. Zlepšiť interhemisférickú interakciu.

7. Vzbudiť záujem o riešenie zábavných úloh s matematickým významom.

8. Aktivujte detský slovník.

Plán:

1. Emocionálny a psychologický prístup k lekcii hry.

2. Cvičenia: Mapa pokladu

3. „Fotografia“ - geometrické tvary.

4. Cvičenie: „Otvorte zámok“ (číselné karty)

5. D / I „Magický kruh“

6. Cvičenie „Dvojciferné čísla“ (pavúky)

7. Grafický diktát „Choďte po trase“ (Úloha na tabletoch, zmerajte stopy)

8. Riešenie problémov (dub)

9. Vytvorte kľúčové slovo, otvorte hrudník.

Vybavenie: Magnetická tabuľa, stojan, dub, zväzky - vystrihnuté z papiera, stavebný materiál, škatule s prírodným materiálom, magnetofónový záznam (hlas staršieho).

Podklady: numerické tabuľky, vietnamská hra „Kruh“, geometrické tvary, tablety, fixky.

Priebeh hodiny:

Vychovávateľ. Dnes tu máme neobvyklú, zaujímavú lekciu. navrhujem

hra Ford Boyard. Tým, že ukážete svoje znalosti, budete vynaliezaví a

vynaliezavosť, zvládnete úlohy Staršieho, ktorý

Starší. Chcete sa stať súčasťou tejto ťažkej, ale zaujímavej hry.

Musíte splniť 7 úloh. Za každý správne vykonaný

od úlohy dostanete kľúč a písmeno ku kľúčovému slovu. S kľúčmi môžete

otvor truhlu s pokladom. Môj

indície, ktoré ležia na dne troch boxov.

Prajem dobrý výlet! Veľa štastia!

Pedagóg: No, deti, tu sú tieto 3 škatule, o ktorých hovoril starší.

Čo musíte urobiť, aby ste rýchlejšie našli stopy? (deti, rozdeľte sa

do 3 skupín).

Rozptýlite sa na polia 1,2,3. Čo ste našli vo svojej zásuvke? (kľúče a písmená)

Aký náznak ti starší vložil do škatule? (obálka).

Čo máte vo svojej zásuvke? (mapa)

Učiteľ rozloží mapu, ukáže deti. Vychovávateľ. Toto je samotná mapa, ktorá nám pomôže na ceste. Tu je rozprávkový Dub, pod ktorým je truhla s pokladom, ale aby ste sa dostali k Dubu, musíte prekonať mnoho prekážok. Našu cestu začneme od Staršieho hradu.

Kde sa nachádza (Deti: v ľavom hornom rohu) Zavesím mapu na tabuľu a otvorím „zámok“, ktorý stojí na mojom stole, ktorý je postavený z trojrozmerných, geometrických tvarov. Tu je hrad. Zvážte to a povedzte nám: Z akých objemových údajov je hrad postavený?

Odpovede detí - kužeľ, kocka, rovnobežnosten, guľa, valec. Vychovávateľ. Ako spomienku na náš výlet si ho odfoťte umiestnením displeja v plochých geometrických tvaroch na stôl.

Učiteľ kontroluje prácu detí. -Prečo máte trojuholníkovú strechu?

(Deti: Ukážem, že hrad má kužeľ a kužeľ predstavuje trojuholník). -Aký plochý, geometrický tvar zobrazuje valec?

(Deti: obdĺžnik).

Ako sa volá tvar plochej gule? (Deti: kruh) Aký plochý tvar predstavuje kocka?

Dobre! Fotky hradu sa ukázali ako dobré. Získajte 1 kľúč a písmeno. Aké písmeno? (M).

Pozeráme na mapu. Na bráne hradu je obrovský hrad, aby sme ho mohli otvoriť a vojsť do hradu, musíme splniť ďalšiu úlohu Staršieho. Učiteľ vyberie úlohu z obálky a číta

„Predtým, ako budete mať karty s číslami, zakryte čipom číslo, ktoré je odpoveďou na otázky.“

Starší sa pýta:

I. Od akého čísla je potrebné odpočítať 1, aby ste dostali 7?

2. Koľko nôh má pavúk?

3. Koľko párov nôh má pavúk? Prečo 4?

(Deti: pretože pata je 2 a 2 + 2 + 2 + 2 je 8).

4. Hostia navštevujú Staršieho na zámku raz za rok. Koľko mesiacov by mal starší čakať na príchod hostí?

5. Následné číslo číslo 10?

6. Je predchádzajúce číslo 12?

Vychovávateľ. Na otázky ste odpovedali správne. Tu je kľúč a písmeno (O).

Zaveste list na tabuľu. Pokračujeme v ceste.

Pozeráme sa na mapu: ktorá cesta nás dovedie k ďalšej úlohe? (zvlnený) K akému nádhernému kruhu ohňa sme prišli!

Učiteľ prečíta úlohu.

„Kúzelný kruh je rozrezaný na 7 rôznych častí. Zostavte diely do jedného celého kruhu. “

Učiteľ chodí, kontroluje, pomáha. Vychovávateľ. Deti, aký je záver?

(Z niekoľkých častí môžete zostaviť 1 celok a jeden celok rozdeliť na niekoľko častí).

Čo je viac súčasťou alebo celkom? Čo je menej? Za svoj dôvtip dostanete kľúč a list. Ktorý? (L). Poďme ďalej. Ktorou cestou? (na prerušovanej čiare) Ach! Pozrite sa! Pavučiny s okuliarmi! Nebojíš sa? Potom poďme ďalej.

Vstali sme. Krokový pochod na mieste. Vľavo. Správny. Vľavo. Okolo. Vľavo. Krok vpred vpred za mnou. Máme pred sebou prekážku: bránu mysle. Ak to zvládnete, stanete sa múdrejšími a uhádnete všetky ostatné úlohy.

(Deti lezú do obruče) Ocitli sme sa v chladnej, nepohodlnej miestnosti, ale koľko pavúkov tam je.

(maľovaní pavúky stoja na stojane, na chrbte sú nakreslené čísla) A tu je úloha Staršieho. Číta.

„Pavúky nezapletú svoje siete, ak dáte právo

charakteristické pre dvojciferné čísla: 11, 10 a 14

Napríklad. Číslo 11 je dvojciferné číslo s jednou desiatkou a 1 jednotkou. Je to zvláštne. Susedia s týmto číslom majú 10 a 12. “

Deti charakterizujú čísla.

Vychovávateľ. Výborne, zvládli ste túto úlohu. Dostanete kľúč a

písmeno (O).

Poďme rýchlo von z tejto miestnosti. Sadnite si, urobte si prestávku.

Znova si pozrite obálku úlohy.

(Učiteľ prečíta ďalšiu úlohu)

"Musíte prejsť labyrintom a ísť na cestu určitej farby (červená, modrá). Do Dubu sa dostanete iba zvolením správnej cesty." Bez toho, aby ste od tohto bodu zdvihli ruky

3 bunky vpravo

4 bunky dole

5 buniek vľavo

6 buniek až 8 buniek vpravo

8 buniek dole “

Vychovávateľ. Prešli všetci bludiskom? Prejdite na cestu, ktorú ste nechali na tablete. Obe cesty nás zavedú k Dubu.

Ale pretože máme málo času, musíme si vybrať ten najkratší. Ako rozoznám, ktorý pruh je kratší, červený alebo modrý? (musí sa správne zmerať)

Ako meriame dĺžku? (podľa miery)

Ake meradlo? (lano, krok, centimeter, zvinovací meter, pravítko) Naše meranie bude lano (učiteľ dáva dieťaťu lano na podmienené meranie)

Sasha použije meranie na trať a Tanya odloží merania na pult. Spolu počítame, koľkokrát bude meranie ležať na trati. Ktorá trať je kratšia? (Červená).

Prečo? Pretože sa rovná 4 mieram a modrá je 6. A vieme, že 4 sú menšie ako 6.

Dobre! Identifikovali sme krátku cestu, dostaneme kľúč a písmeno (D). Ideme po červenom koberci. Tu je dub, ktorý je uvedený na mape. Listy Dubu nie sú jednoduché, ale magické. Každý list s konkrétnou úlohou. (Učiteľ strháva listy, číta úlohy)

1. Akých geometrických tvarov je viac? Spočítajte a vložte požadovaný znak.

2. Usadení nájomníci v dome.

3. Napíšte a vyriešte problém.

S touto úlohou ste sa vyrovnali. Dostanete kľúč a list.

Čo to je, chlapci? Zvláštny list s otáznikom. Čo je on

pýta sa?

Učiteľ obráti list, číta.

Aké posledné písmeno chýba v kľúčovom slove? Hádam tento list

vytvorte slovo a získajte poslednú stopu (S).

Poďme potichu a pozrieme sa na naše listy. Čo sme zarobili a čo nie

dosť? (C)

Spoločne sme si prečítali kľúčové slovo. DOBRÍ MUŽI. Dostávame posledný kľúč.

Koľko ich máme?

Učiteľ rozdáva deťom a spoločne nahlas počíta: 12 3 4 5 6 7

Výborne, deti. Dokončili ste všetky úlohy. Dostali ste 7 kľúčov a

rozlúštil kľúčové slovo. Ale pripravil som pre vás ešte jednu poslednú

test: každý kľúč musí zapadnúť do otvoru rakvy. Iba

potom sa otvorí a dostanete poklady.

Deti vložia kľúče a otvoria truhlu. Sú tam čokolády a kniha.

Vychovávateľ.

S pomocou svojich znalostí ste mohli dosiahnuť svoj cieľ a otvoriť rakvu so skutočným pokladom, pretože nie nadarmo sa hovorí, že kniha je tichá, ale učí myseľ a myseľ.
Materská škola GBOU č. 2573

Zhrnutie lekciena tému:

„Hráme, počítame“

Vypracoval: učiteľ prípravnej skupiny

Koroleva L.I.

Dva tímy sa zúčastňujú zábavy. Deti si vopred vymyslia názov svojho tímu, navrhnú emblém, vyberú si kapitána a naučia sa pozdravnú pieseň. Znie zvukový záznam pochodu. Účastníci vstupujú do hudobnej siene (na stenách sú zavesené matematické značky a čísla).

Riadiť lode

Letieť do neba

Je toho veľa, čo sa dá vedieť

Musíte toho veľa dokázať!

Dnes sa vyberieme do úžasnej krajiny matematiky. Si pripravený? Aby sme sa cestou nenudili, vezmime si na cesty energickú pieseň.

Účinkujú pieseň „Veselí cestovatelia“ (hudba M. Starokadomského, text S. Mikhalkova).

Herald (úlohu hrá dospelý). Pozor! Pozor! Dnes sa v hlavnom meste krajiny matematiky - Tsifrograde - konajú hry a súťaže! Pozývame tých, ktorí radi hrajú a vedia počítať, aby sa na nich zúčastnili.

Porota bude sledovať priebeh súťaže a hodnotiť výsledky. (Predstavuje členov poroty.)

Tímy, pozdravte sa. (Účinkujú naučené piesne.)

Vedúci. Začíname súťažiť.

Pre myseľ je cvičenie zložitou záhadou.

Karty s číslami sú vyložené na stole pred tímami. Deti by mali vyriešiť hádanku navrhnutú moderátorkou a nájsť kartičku s číslom, ktorej názov v hádanke zaznel. Za každú správne splnenú úlohu sú tímy ocenené vlajkami, podľa počtu ktorých na konci zábavy je odhalený víťaz.

Točenie na jednej nohe

Bezstarostný, veselý,

Tanečnica vo farebnej sukni,

Hudobný ...

Aby nezamrzlo, päť chlapov sedí v pletenej peci. (Rukavica.)

Je tu cent, ale nič nekúpite. (Prasa.)

A brnkanie a zvonenie, všetci sa zabávajú hrou, a potrebuje k tomu iba tri struny

sú potrebné. Čo je to, hádajte? Toto je naša ... (Balalajka.)

Na piatich drôtoch

Kŕdeľ vtákov odpočíva.

Vedúci. Deti, pamätáte si, koľko poznámok? (Sedem.) Všetky poznámky majú mená. Vymenujte ich. (Odpovede detí.)

Deti hrajú metalofóny a spievajú pieseň „Do, re, mi, fa, salt ...“ (hudba A. Ostrovského, el. Z. Petrovej). K zvukovému záznamu piesne „The Magician-Dropout“ (hudba A. Zatsepina, text L. Derbeneva) vstupuje do siene (jeho úlohu hrá dospelý) trpaslík s dáždnikom, na ktorom sú karty s úlohami opravené.

Trpaslík. Nie som kúzelník, iba sa učím a nie vždy sa mi to darí. Tieto problémy sa mi nepodarilo vyriešiť. Pomôžte mi chlapci!

Tímy riešia problémy jeden po druhom.

Kohút letel k plotu,

Stretol som tam ešte dvoch.

Koľko kohútov je?

Kto má pripravenú odpoveď? (Tri.)

Ježek priniesol zo záhrady tri jablká, dal najhrubšiu veveričku. Šťastný darček

dostal veveričku, spočítajte jablká v ježkovi v tanieri. (Dva.)

Káčatkám dal ježka

Osem kožených čižiem.

Kto odpovie od chlapov

Koľko káčat nabral? (Štyri.)

Mačka vyšívala koberec -

Úžasný vzor:

Dve veľké bunky

Každá má tri vetvy.

Mačka sedela na posteli

Koľko konárov je na koberci?

Ďakujem vám deti za pomoc pri riešení týchto ťažkých problémov. Teraz poďme hrať.

Hrá sa hra „Jeden, dva, tri, štyri, päť“. Na hudbu deti vykonávajú rôzne pohyby (pochod, skákanie bočným cvalom, skákanie). Na konci každého hudobného diela moderátor uvedie tamburínu. Počet úderov udáva, ako by mali deti stáť (po jednom, vo dvojiciach, trojiciach, štvoriciach atď.).

Trpaslík. Veľmi rád som sa s tebou hrával. Ale musím sa vrátiť do čarodejníckej školy. Zbohom deti! (Listy.)

Vedúci. A súťažíme ďalej.

Postavme sa do dvoch radov a začnime hrať. Kto je najagilnejší. Môžeme

Hra „Počítanie“ sa koná (mexická ľudová pieseň, arr. M. Milman, ruský text Y. Khazanova (so. „Deti vedú kruhový tanec“. Zostavili M. Medvedev a V. Ryzhkov / M.: Vydavateľstvo „Hudba“, 1988).

Osem drevených bábik. Bacuľaté a rudé Na stole, kde žijeme, sa všetky nazývajú hniezdiace bábiky. Hrané, frflané a zložené jeden na jedného.
Hra „Umiestnite hniezdiace bábiky podľa výšky“. Deti zoradia matriošky na flannelgraph podľa ich veľkosti: prvé družstvo - zostupne, druhé - vzostupne.

Vedúci. Rýchlo ste splnili úlohu a teraz vítate hostí - matriošky.

Dievčatá predvádzajú tanec „Veselá Matrioška“ (hudba Y. Slonov, texty L. Nekrasova).

Vedúci. Súťaž kapitánov je vyhlásená. Musia zložiť časti obrázku tak, aby získali celý obrázok.

Kapitáni vykonávajú úlohu. Hrá sa hra „Nenechajte si namočiť nohy“. Pred každým tímom sú rozložené „hrbole“ (očíslované tabule). Členovia tímu sa musia striedať v prechádzaní močiarom, šliapaní po nárazoch zodpovedajúcich bodovaniu vpred a vzad (od I do 9).

Vedúci. A teraz budeme odpočívať a čítať básne pre všetkých. Nie obyčajné, matematické. Deti.

Stonožka mravčia stretla na ceste: - Dobré ráno! Ako sa máš?

Podala štyridsať labiek.

Medzitým stlačil labky - Potom sa rozbehol večer. (E. Goldman.)

Na začiatku bazáru

Baran si kúpil rožok.

Pre jahňatá a ovce -

Desať krúžkov maku.

Deväť sušičiek, osem žemlí

Sedem koláčov, šesť tvarohových koláčov

Päť koláčov, štyri omrvinky,

Tri bochníky, dva perníky,

A kúpil som si jednu rolku -

Nezabudol som na seba.

Rytmická hra „Dvakrát dva - štyri“ (hudba V. Shainsky, texty M. Plyatskovsky).

Deti stoja v dvoch kruhoch a opakujú rytmus hudobných fráz po moderátorke (potľapkávanie).

Hra „Kto je rýchlejší?“

Na popol sú rozložené karty znázorňujúce rôzne predmety. Zvukový záznam zábavných zvukov. Deti sa rozutekali po chodbe. Hudba stíchne, moderátorka pomenuje geometrický útvar (kruh, ovál, štvorec, trojuholník), deti musia nájsť karty s obrázkami predmetov, ktoré majú pomenovaný tvar.

Teraz a teraz

Začnime tancom.

Znie zvukový záznam ruskej ľudovej melódie. Tímy striedavo vykonávajú tanečné pohyby, ktoré vedúci nazýva.

Vedúci. Tým sa naša hudobná cesta krajinou matematiky končí, je čas vrátiť sa do materskej školy.

Porota sumarizuje výsledky a udeľuje ceny členom tímu.

Abstrakt lekcie o matematickom rozvoji v prípravnej skupine pre školu „V krajine matematiky“

Sekcie: Práca s predškolákmi

Posilniť schopnosť navigácie vo vesmíre,

Posilniť schopnosť používať plán,

Ukotviť zobrazenia sekvencie dní v týždni,

Na upevnenie znalostí o volumetrických údajoch: valec, kužeľ, rovnobežnosten, kocka, guľa,

Zopakujte zloženie čísla do 10,

Pokračujte v skladaní a riešení problémov,

Budujte schopnosti sebaovládania a sebaúcty

Materiál:

Skupinový plán; volumetrické obrázky: rovnobežnosten, kocka, guľa, valec, kužeľ;

Predmetné obrázky na vypracovanie úloh; kocka, pravítko s geometrickými tvarmi, ceruzka, listy papiera;

Karty - skladba čísel, karty úloh, loptička.

Priebeh hodiny

Pedagóg: Chlapci, radi cestujete? Dnes sa s vami vydáme na cestu a budeme cestovať s vami v našej skupine. Pozrite sa, čo mám. Čo si myslíš, že to je (skupinový plán). Áno, toto je plán, ukazuje miesta (výtvarné umenie, centrum vody a piesku, centrum rozvoja reči, knižnica, centrum matematiky, prirodzený kútik), kde sú karty s úlohami, ktoré musíme splniť dnes sa nachádzajú.

A matematická magická kocka v tomto pomôže, aké číslo vypadne - tam budeme hľadať úlohu.

Dávam úlohu.

„Úžasná taška“.

Pedagóg: Navrhujem, aby ste dotykom určili, ktorá volumetrická postava leží vo vrecku (kocka, valec, guľa, rovnobežnosten, kužeľ - rôznych farieb).

Katya: Vzala som kocku. Má 6 strán, 8 rohov, je červená, nedá sa zrolovať, je vyrobená z dreva. (odpovede detí)

II úloha.

„Skladanie a riešenie problémov“

Pedagóg: Rozdelte sa na dvojice. Jeden tvorí problém, druhý odpovedá. (karty s obrázkami zvierat, kvetov ..)

Máša: Jura, po lúke kráčalo 6 husí, prišli k nim ďalšie 4 husi. Koľko husí začalo chodiť po lúke?

Yura: Po lúke začalo chodiť 10 husí. (odpovede ostatných detí)

III úloha.

Hra „Pomenujte susedov“.

Pedagóg: Pomenujem číslo alebo deň v týždni, musíte pomenovať ich susedov.

Vychovávateľ: pondelok - nedeľa - utorok, päť - štyri a šesť.

IV úloha.

„Zloženie čísla“.

Pedagóg: Máte karty s číslami. Musíte si zapísať, z ktorých dvoch najmenších čísel pozostáva vaše číslo.

V úloha.

"Otázka odpoveď".

Pedagóg: Každý z vás má kartičku so zadaním, prečítate si úlohu a odpoviete.

Pokračovať 10.9, .. (8, 7, 6, 5.4, 3, 2, 1)

Koľko dní v týždni? Pomenujte to.

Počítajte v poradí (prvý, druhý, tretí, štvrtý ..)

Pokračujte 2,4 .... (6, 8, 10, 12 ..)

Koľko mesiacov v roku? Pomenujte to.

Čo je nadbytočné: kruh, štvorec, trojuholník, obdĺžnik (kruh)

Prečítajte si a vyriešte príklad: 2 + 3 = 5

Aké dve čísla sú si navzájom podobné? (6 a 9)

Prečítajte si a vyriešte príklad: 10-5 = 5

Koľko hodín je za deň? (24)

Aký geometrický tvar môžete vytvoriť kruh (štvorec)

Aká je najhoršia a najlepšia známka v škole? (2 a 5)

Úloha VI.

„Hádaj matematické hádanky.“

Pedagóg:

Vadim našiel šesť húb

A potom ešte jeden.

Odpovedáš na otázku:

Koľko húb priniesol? (7)

Jeden kvet

Štyri okvetné lístky.

Koľko okvetných lístkov

Dva z týchto kvetov? (osem)

Dve vtipné opice

Knihy išli nakupovať.

A kúpili knihy po piatich

Pomáhajte opiciam

Koľko kníh majú, povedzte mi (10)

Sivej volavke na lekciu

Prišlo sedem štyridsať,

A z nich len dve straky

Lekcie pripravené.

Koľko naprázdno má štyridsať,

Prišli ste na hodinu? (5)

Káčatkám dal ježka

Osem kožených čižiem.

Kto odpovie od chlapov

Koľko káčatiek bolo? (4)

VII úloha.

„Modelovanie z geometrických tvarov“.

Objekty musíte modelovať z geometrických tvarov, snažte sa, aby boli pre vás iné.

Naša skupinová cesta sa skončila a školský život je pred vami.

Materská škola GBOU č. 2573

Otvorte zhrnutie lekcie

Na tému:

„Dobrodružstvo na hrade Fortd-Boyard“(Matematická hra - cestovanie)

Koroleva L.I.

Cieľ:

1. Formovať zručnosti výpočtovej činnosti, schopnosť zostaviť obraz z geometrických tvarov.

2. Pokračujte v učení sa skladať a riešiť problémy sčítania a odčítania podľa navrhovaných schém.

3. Naučte sa určovať umiestnenie predmetov vo vzťahu k rovine listu.

4. Naučte sa reprodukovať množinu, v ktorej je jeden predmet viac alebo menej ako iný.

5. Rozvíjať zrakové vnímanie a pozornosť detí.

6. Zlepšiť interhemisférickú interakciu.

7. Vzbudiť záujem o riešenie zábavných úloh s matematickým významom.

8. Aktivujte detský slovník.

Plán:

1. Emocionálny a psychologický prístup k lekcii hry.

2. Cvičenia: Mapa pokladu

3. „Fotografia“ - geometrické tvary.

4. Cvičenie: „Otvorte zámok“ (číselné karty)

5. D / I „Magický kruh“

6. Cvičenie „Dvojciferné čísla“ (pavúky)

7. Grafický diktát „Choďte po trase“ (Úloha na tabletoch, zmerajte stopy)

8. Riešenie problémov (dub)

9. Vytvorte kľúčové slovo, otvorte hrudník.

Vybavenie: Magnetická tabuľa, stojan, dub, zväzky - vystrihnuté z papiera, stavebný materiál, škatule s prírodným materiálom, magnetofónový záznam (hlas staršieho).

Podklady: numerické tabuľky, vietnamská hra „Kruh“, geometrické tvary, tablety, fixky.

Priebeh hodiny:

Vychovávateľ. Dnes tu máme neobvyklú, zaujímavú lekciu. navrhujem

hra Ford Boyard. Tým, že ukážete svoje znalosti, budete vynaliezaví a

vynaliezavosť, zvládnete úlohy Staršieho, ktorý

Starší. Chcete sa stať súčasťou tejto ťažkej, ale zaujímavej hry.

Musíte splniť 7 úloh. Za každý správne vykonaný

od úlohy dostanete kľúč a písmeno ku kľúčovému slovu. S kľúčmi môžete

otvor truhlu s pokladom. Môj

indície, ktoré ležia na dne troch boxov.

Prajem dobrý výlet! Veľa štastia!

Pedagóg: No, deti, tu sú tieto 3 škatule, o ktorých hovoril starší.

Čo musíte urobiť, aby ste rýchlejšie našli stopy? (deti, rozdeľte sa

do 3 skupín).

Rozptýlite sa na polia 1,2,3. Čo ste našli vo svojej zásuvke? (kľúče a písmená)

Aký náznak ti starší vložil do škatule? (obálka).

Čo máte vo svojej zásuvke? (mapa)

Učiteľ rozloží mapu, ukáže deti. Vychovávateľ. Toto je samotná mapa, ktorá nám pomôže na ceste. Tu je rozprávkový Dub, pod ktorým je truhla s pokladom, ale aby ste sa dostali k Dubu, musíte prekonať mnoho prekážok. Našu cestu začneme od Staršieho hradu.

Kde sa nachádza (Deti: v ľavom hornom rohu) Zavesím mapu na tabuľu a otvorím „zámok“, ktorý stojí na mojom stole, ktorý je postavený z trojrozmerných geometrických tvarov. Tu je hrad. Zvážte to a povedzte nám: Z akých objemových údajov je hrad postavený?

Odpovede detí - šiška, kocka, rovnobežník, guľa, valec. Vychovávateľ. Ako spomienku na náš výlet si ho odfoťte umiestnením displeja v plochých geometrických tvaroch na stôl.

Učiteľ kontroluje prácu detí. -Prečo máte trojuholníkovú strechu?

(Deti: Ukážem, že hrad má kužeľ a kužeľ predstavuje trojuholník). -Aký plochý, geometrický tvar zobrazuje valec?

(Deti: obdĺžnik).

Ako sa volá tvar plochej gule? (Deti: kruh) Aký plochý tvar predstavuje kocka?

Dobre! Fotky hradu sa ukázali ako dobré. Získajte 1 kľúč a písmeno. Aké písmeno? (M).

Pozeráme na mapu. Na bráne hradu je obrovský hrad, aby sme ho mohli otvoriť a vojsť do hradu, musíme splniť ďalšiu úlohu Staršieho. Učiteľ vyberie úlohu z obálky a číta

„Predtým, ako budete mať karty s číslami, zakryte čipom číslo, ktoré je odpoveďou na otázky.“

Starší sa pýta:

I. Od akého čísla je potrebné odpočítať 1, aby ste dostali 7?

2. Koľko nôh má pavúk?

3. Koľko párov nôh má pavúk? Prečo 4?

(Deti: pretože pata je 2 a 2 + 2 + 2 + 2 je 8).

4. Hostia navštevujú Staršieho na zámku raz za rok. Koľko mesiacov by mal starší čakať na príchod hostí?

5. Následné číslo číslo 10?

6. Je predchádzajúce číslo 12?

Vychovávateľ. Na otázky ste odpovedali správne. Tu je kľúč a písmeno (O).

Zaveste list na tabuľu. Pokračujeme v ceste.

Pozeráme sa na mapu: ktorá cesta nás dovedie k ďalšej úlohe? (zvlnený) K akému nádhernému kruhu ohňa sme prišli!

Učiteľ prečíta úlohu.

„Kúzelný kruh je rozrezaný na 7 rôznych častí. Zostavte diely do jedného celého kruhu. “

Učiteľ chodí, kontroluje, pomáha. Vychovávateľ. Deti, aký je záver?

(Z niekoľkých častí môžete zostaviť 1 celok a jeden celok rozdeliť na niekoľko častí).

Čo je viac súčasťou alebo celkom? Čo je menej? Za svoj dôvtip dostanete kľúč a list. Ktorý? (L). Poďme ďalej. Ktorou cestou? (na prerušovanej čiare) Ach! Pozrite sa! Pavučiny s okuliarmi! Nebojíš sa? Potom poďme ďalej.

Vstali sme. Krokový pochod na mieste. Vľavo. Správny. Vľavo. Okolo. Vľavo. Krok vpred vpred za mnou. Máme pred sebou prekážku: bránu mysle. Ak to zvládnete, stanete sa múdrejšími a uhádnete všetky ostatné úlohy.

(Deti lezú do obruče) Ocitli sme sa v chladnej, nepohodlnej miestnosti, ale koľko pavúkov tam je.

(maľovaní pavúky stoja na stojane, na chrbte sú nakreslené čísla) A tu je úloha Staršieho. Číta.

„Pavúky nezapletú svoje siete, ak dáte právo

charakteristické pre dvojciferné čísla: 11, 10 a 14

Napríklad. Číslo 11 je dvojciferné číslo s jednou desiatkou a 1 jednotkou. Je to zvláštne. Susedia s týmto číslom majú 10 a 12. “

Deti charakterizujú čísla.

Vychovávateľ. Výborne, zvládli ste túto úlohu. Dostanete kľúč a

písmeno (O).

Poďme rýchlo von z tejto miestnosti. Sadnite si, urobte si prestávku.

Znova si pozrite obálku úlohy.

(Učiteľ prečíta ďalšiu úlohu)

"Musíte prejsť labyrintom a ísť na cestu určitej farby (červená, modrá). Do Dubu sa dostanete iba zvolením správnej cesty." Bez toho, aby ste od tohto bodu zdvihli ruky

3 bunky vpravo

4 bunky dole

5 buniek vľavo

6 buniek až 8 buniek vpravo

8 buniek dole “

Vychovávateľ. Prešli všetci bludiskom? Prejdite na cestu, ktorú ste nechali na tablete. Obe cesty nás zavedú k Dubu.

Ale pretože máme málo času, musíme si vybrať ten najkratší. Ako rozoznám, ktorý pruh je kratší, červený alebo modrý? (musí sa správne zmerať)

Ako meriame dĺžku? (podľa miery)

Ake meradlo? (lano, krok, centimeter, zvinovací meter, pravítko) Naše meranie bude lano (učiteľ dáva dieťaťu lano na podmienené meranie)

Sasha použije meranie na trať a Tanya odloží merania na pult. Spolu počítame, koľkokrát bude meranie ležať na trati. Ktorá trať je kratšia? (Červená).

Prečo? Pretože sa rovná 4 mieram a modrá je 6. A vieme, že 4 sú menšie ako 6.

Dobre! Identifikovali sme krátku cestu, dostaneme kľúč a písmeno (D). Ideme po červenom koberci. Tu je dub, ktorý je uvedený na mape. Listy Dubu nie sú jednoduché, ale magické. Každý list s konkrétnou úlohou. (Učiteľ strháva listy, číta úlohy)

1. Akých geometrických tvarov je viac? Spočítajte a vložte požadovaný znak.

2. Usadení nájomníci v dome.

3. Napíšte a vyriešte problém.

S touto úlohou ste sa vyrovnali. Dostanete kľúč a list.

Čo to je, chlapci? Zvláštny list s otáznikom. Čo je on

pýta sa?

Učiteľ obráti list, číta.

Aké posledné písmeno chýba v kľúčovom slove? Hádam tento list

vytvorte slovo a získajte poslednú stopu (S).

Poďme potichu a pozrieme sa na naše listy. Čo sme zarobili a čo nie

dosť? (C)

Spoločne sme si prečítali kľúčové slovo. DOBRÍ MUŽI. Dostávame posledný kľúč.

Koľko ich máme?

Učiteľ rozdáva deťom a spoločne nahlas počíta: 12 3 4 5 6 7

Výborne, deti. Dokončili ste všetky úlohy. Dostali ste 7 kľúčov a

rozlúštil kľúčové slovo. Ale pripravil som pre vás ešte jednu poslednú

test: každý kľúč musí zapadnúť do otvoru rakvy. Iba

potom sa otvorí a dostanete poklady.

Deti vložia kľúče a otvoria truhlu. Sú tam čokolády a kniha.

Vychovávateľ.

S pomocou svojich znalostí ste mohli dosiahnuť svoj cieľ a otvoriť rakvu so skutočným pokladom, pretože nie nadarmo sa hovorí, že kniha je tichá, ale učí myseľ a myseľ.

Materská škola GBOU č. 2573

Abstrakttriedyna téma:

„Hráme, počítame“

Vypracoval: učiteľ prípravnej skupiny

Koroleva L.I.

Dva tímy sa zúčastňujú zábavy. Deti si vopred vymyslia názov svojho tímu, navrhnú emblém, vyberú si kapitána a naučia sa pozdravnú pieseň. Znie zvukový záznam pochodu. Účastníci vstupujú do hudobnej siene (na stenách sú zavesené matematické značky a čísla).

Riadiť lode

Letieť do neba

Je toho veľa, čo sa dá vedieť

Musíte toho veľa dokázať!

Dnes sa vyberieme do úžasnej krajiny matematiky. Si pripravený? Aby sme sa cestou nenudili, vezmime si na cesty energickú pieseň.

Účinkujú pieseň „Veselí cestovatelia“ (hudba M. Starokadomského, text S. Mikhalkova).

Herald (úlohu hrá dospelý). Pozor! Pozor! Dnes sa v hlavnom meste krajiny matematiky - Tsifrograde - konajú hry a súťaže! Pozývame tých, ktorí radi hrajú a vedia počítať, aby sa na nich zúčastnili.

Porota bude sledovať priebeh súťaže a hodnotiť výsledky. (Predstavuje členov poroty.)

Tímy, pozdravte sa. (Účinkujú naučené piesne.)

Vedúci. Začíname súťažiť.

Pre myseľ je cvičenie zložitou záhadou.

Karty s číslami sú vyložené na stole pred tímami. Deti by mali vyriešiť hádanku navrhnutú moderátorkou a nájsť kartičku s číslom, ktorej názov v hádanke zaznel. Za každú správne splnenú úlohu sú tímy ocenené vlajkami, podľa počtu ktorých na konci zábavy je odhalený víťaz.

Točenie na jednej nohe

Bezstarostný, veselý,

Tanečnica vo farebnej sukni,

Hudobný ...

Aby nezamrzlo, päť chlapov sedí v pletenej peci. (Rukavica.)

Je tu cent, ale nič nekúpite. (Prasa.)

A brnkanie a zvonenie, všetci sa zabávajú hrou, a potrebuje k tomu iba tri struny

sú potrebné. Čo je to, hádajte? Toto je naša ... (Balalajka.)

Na piatich drôtoch

Kŕdeľ vtákov odpočíva.

Vedúci. Deti, pamätáte si, koľko poznámok? (Sedem.) Všetky poznámky majú mená. Vymenujte ich. (Odpovede detí.)

Deti hrajú metalofóny a spievajú pieseň „Do, re, mi, fa, salt ...“ (hudba A. Ostrovského, el. 3. Petrova). K zvukovému záznamu piesne „The Magician-Dropout“ (hudba A. Zatsepina, text L. Derbeneva) vstupuje do siene (jeho úlohu hrá dospelý) trpaslík s dáždnikom, na ktorom sú karty s úlohami opravené.

Trpaslík. Nie som kúzelník, iba sa učím a nie vždy sa mi to darí. Tieto problémy sa mi nepodarilo vyriešiť. Pomôžte mi chlapci!

Tímy riešia problémy jeden po druhom.

Kohút letel k plotu,

Stretol som tam ešte dvoch.

Koľko kohútov je?

Kto má pripravenú odpoveď? (Tri.)

Ježek priniesol zo záhrady tri jablká, dal najhrubšiu veveričku. Šťastný darček

dostal veveričku, spočítajte jablká v ježkovi v tanieri. (Dva.)

Káčatkám dal ježka

Osem kožených čižiem.

Kto odpovie od chlapov

Koľko káčat nabral? (Štyri.)

Mačka vyšívala koberec -

Úžasný vzor:

Dve veľké bunky

Každá má tri vetvy.

Mačka sedela na posteli

Koľko konárov je na koberci?

Ďakujem vám deti za pomoc pri riešení týchto ťažkých problémov. Teraz poďme hrať.

Hrá sa hra „Jeden, dva, tri, štyri, päť“. Na hudbu deti vykonávajú rôzne pohyby (pochod, skákanie bočným cvalom, skákanie). Na konci každého hudobného diela moderátor uvedie tamburínu. Počet úderov udáva, ako by mali deti stáť (po jednom, vo dvojiciach, trojiciach, štvoriciach atď.).

Trpaslík. Veľmi rád som sa s tebou hrával. Ale musím sa vrátiť do čarodejníckej školy. Zbohom deti! (Listy.)

Vedúci. A súťažíme ďalej.

Postavme sa do dvoch radov a začnime hrať. Kto je najagilnejší. Môžeme

Hra „Počítanie“ sa koná (mexická ľudová pieseň, arr. M. Milman, ruský text Y. Khazanova (so. „Deti vedú kruhový tanec“. Zostavili M. Medvedev a V. Ryzhkov / M.: Vydavateľstvo „Hudba“, 1988).

Osem drevených bábik. Bacuľaté a rudé Na stole, kde žijeme, sa všetky nazývajú hniezdiace bábiky. Hrané, frflané a zložené jeden na jedného.

Hra „Umiestnite hniezdiace bábiky podľa výšky“. Deti zoradia matriošky na flannelgraph podľa ich veľkosti: prvé družstvo - zostupne, druhé - vzostupne.

Vedúci. Rýchlo ste splnili úlohu a teraz vítate hostí - matriošky.

Dievčatá predvádzajú tanec „Veselá Matrioška“ (hudba Y. Slonov, texty L. Nekrasova).

Vedúci. Súťaž kapitánov je vyhlásená. Musia zložiť časti obrázku tak, aby získali celý obrázok.

Kapitáni vykonávajú úlohu. Hrá sa hra „Nenechajte si namočiť nohy“. Pred každým tímom sú rozložené „hrbole“ (očíslované tabule). Členovia tímu sa musia striedať v prechádzaní močiarom, šliapaní po nárazoch zodpovedajúcich bodovaniu vpred a vzad (od I do 9).

Vedúci. A teraz budeme odpočívať a čítať básne pre všetkých. Nie obyčajné, matematické. Deti.

Stonožka mravčia stretla na ceste: - Dobré ráno! Ako sa máš?

Podala štyridsať labiek.

Medzitým stlačil labky - Potom sa rozbehol večer. (E. Goldman.)

Na začiatku bazáru

Baran si kúpil rožok.

Pre jahňatá a ovce -

Desať krúžkov maku.

Deväť sušičiek, osem žemlí

Sedem koláčov, šesť tvarohových koláčov

Päť koláčov, štyri omrvinky,

Tri bochníky, dva perníky,

A kúpil som si jednu rolku -

Nezabudol som na seba.

Rytmická hra „Dvakrát dva - štyri“ (hudba V. Shainsky, texty M. Plyatskovsky).

Trieda na matematika v strednej skupine materskej školy. Téma ...

Maam.ru> Lekcia matematiky v

Obrysový plán triedy na matematika(stredná skupina) podľa témy ...

Abstrakt triedy pri formácii. Elementárne matematické pojmy. lopta... Je okrúhly a nestabilný. Rovnako tak s predmetmi štvorcového tvaru. Ako nie v pohode kocka Je stabilný a objemný ...

Nsportal.ru> Plán lekcie pre

Abstrakt triedy podľa FEMP „Zoznámenie sa s vlastnosťami loptičky...»

Abstrakt triedy v stredná skupina na FEMP. „Zoznámenie sa s vlastnosťami loptičky,Kuba“. Účel: -Poskytnite deťom predstavu o niektorých vlastnostiach loptičky, Kuba: stabilita a nestabilita. - prítomnosť a neprítomnosť rohov. -naučiť sa skúmať modely figúr hmatovo-motorickým spôsobom.

Infourok.ru> Zhrnutie lekcie FEMP

Trieda na matematika v staršej skupine Predškolská

Abstrakt GCD na matematika v materskej škole v seniorskej skupine na tému „ Lopta, kocka». Trieda na matematika v staršej skupine Predškolská... Téma: " Lopta, kocka a rozdelenie na časti “. Úlohy: 1. Formovanie myšlienok o geometrických telesách: lopta, kocka.

Kladraz.ru> Lekcia matematiky v

Abstrakt triedy o kognitívnom vývoji. FEMP. Téma ...

Téma: " Lopta a kocka»Úlohy: 1. Oboznámiť deti s geometrickými útvarmi lopta a kocka... Naučte sa nachádzať objekty okrúhleho a štvorcového tvaru v špeciálne vytvorenom prostredí. 2. Zlepšiť schopnosť rozlišovať medzi červenou, zelenou a žltou farbou.

EduContest.net> Zhrnutie lekcie pre

Zhrnutie deja hry triedy na matematika pre stredné ...

Predmet triedy na matematika určené pre priemerné deti predškolské zariadenie Vek. triedy... 1. Organizačný moment. Stojíme spolu v kruhu, pozdravte nás Hovorí sa, že kruh je plochá postava, a lopta- volumetrický. 3. Úloha pre logiku.

Rosuchebnik.ru> Synopsa hry

Plán - súhrn GCD | Úvaha Kuba a loptičky

obecný rozpočet predškolské zariadenie vzdelávacie inštitúcia„Materská škola všeobecného vývojového typu č. 269“. mestská časť Samara. Náčrt GCD pre vývoj elementárnych matematických reprezentácií. u detí strednej skupiny „Zoznámenie sa s kocka a ...

Xn - 269-5cdtbf0hi.xn> Plán - súhrn GCD |

Abstrakt GCD na matematika v prípravnej skupine do školy

Abstrakt GCD na matematika pre predškolákov prípravnej skupiny. na matematika cPopis materiálu: toto zhrnutie je určené pre pedagógov PredškolskáÚlohy: 1. Formovať schopnosť nachádzať objekty formy v prostredí loptičky...

Ped-kopilka.ru> Abstrakt GCD v matematike

Obecný rozpočet predškolské zariadenie vzdelávacie...

Štruktúra a riadiace orgány vzdelávacie Organizácia. Charta Predškolská.Abstrakt triedy od FEMP v seniorskej skupine Téma: „Ploché a volumetrické geometrické tvary.“ Existujú aj volumetrické postavy - kocka, lopta, valec. V geometrickej krajine geometrické ...

Xn ---- 7sblbdda4bruthme.xn> Obecný rozpočet

lopta kocka.docx - Trieda podľa FEMP v mladších ..

Súbor lopta kocka.docx na stiahnutie podľa disciplíny Matematika, v sekcii Vývoj lekcieTrieda od FEMP v skupine mladších Abstrakt otvorených triedy o formovaní elementárnych matematických pojmov v druhej skupine mladších žiakov.

Znanio.ru> ball cube.docx - lekcia FEMP

Obrysový plán triedy na matematika(stredná skupina) podľa témy ...

Zoznámenie s kocka a lopta-geometrické objekty. Predškolská... Telesná výchova. ← Kalendár-tematické plánovanie na matematika(prípravná skupina) na tému: Tematické plánovanie kruhu „Matematické kroky“.

Dsdnr.ru> Plán lekcie pre

Otvorené trieda na matematika v strednej skupine. Téma ...

Posadiť sa balón, musíte nájsť stoličku rovnakého geometrického tvaru ako triedy v bazén pre mladšie skupiny materských škôl „Námorná plavba“ Účel: Oboznámenie rodičov s povolania ich deti v bazéne Predškolská.

Dohcolonoc.ru> Otvorená lekcia v

Abstrakt triedy na matematika„V krajine geometrických tvarov

Abstrakt triedy v stredná skupina „V krajine geometrických tvarov“. Ciele: - formovať predstavy detí o rovnosti a nerovnosti skupín na základe počítania; formovať schopnosť rozvíjať predstavy detí o geometrických tvaroch: balón, Kuba, valec a kužeľ

Multiurok.ru> Zhrnutie lekcie pre

Abstrakt triedy o FEMP v prípravnej skupine ...

/ Abstrakt triedy podľa FEMP „Cesta lokomotívy do krajiny geometrických tvarov“. matematika... Posilnenie schopnosti počúvať dospelého a rovesníkov, snímka číslo 4 - kocka(Ukážka: Chápem kocka, vyzerá to ako televízor, kocka...) Snímka číslo 5 - lopta...

Ishpulatova.umi.ru> Zhrnutie hodiny FEMP v

Abstrakt GCD pre štúdiu matematika v strednej skupine Predškolská

Podklady: Tvary ( kocka, lopta, valec) podľa počtu detí Učiteľ položí tri stoličky a na ne geometrické obrazce ( kocka, valec, lopta). Pred hrou učiteľ ukáže figúrky, ponúkne pomenovanie formulára a ukáže, aké akcie je možné vykonať ...

Urokimatematiki.ru> Abstrakt GCD pre štúdiu

Trieda FEMP v 2. skupine mladších žiakov “ Kocka-kocka"

Abstrakt triedy podľa FEMP v druhej juniorskej skupine “ Kocka-kocka„.3) pestovať pozitívny vzťah k účasti na povolania, schopnosti spolupráce.Učiteľ vyzýva deti, aby našli lopta(opravíme koncept lopta). Elektronický notebook na matematika 4...

Kopilkaurokov.ru> Lekcia FEMP v 2

Abstrakt GCD na matematika v materskej škole. Seniorská skupina

Trieda od FEMP v Predškolská... Staršie predškolské zariadenie vek Téma: „Počet, mince“ Ciele: Opraviť: skóre skóre Deti nájdu a prinesú na stôl predmety podobné lopta a kocka, a vysvetliť ich výber. Učiteľ ďakuje deťom za ich prácu a ...

Domovenok-as.ru> Abstrakt GCD v matematike

Synopsa integrovaných triedy na matematika v strede ...

Naučte sa nájsť geometrické tvary lopta a kocka v rade ďalších priestorových postáv porovnajte lopta a lopta a kocka, určiť priebeh triedy na matematika v strednej skupine „Matematická parná lokomotíva“. Vychovávateľ. Deti, dnes pôjdeme na matematiku ...

MirDoshkolnikov.ru> Synopsa integrovaných

Abstrakt GCD " Kocka"stiahnuť | nápady o balón a kruh

Uchitelya.com> Abstrakt GCD „Kocka“ na stiahnutie |

GCD " Lopta a kocka"- UchMet

Téma: Lopta a kocka... Cieľ. Oboznámiť deti s tvarom predmetov: lopta, kocka... Úlohy: Formovať schopnosť určiť tvar Pre každé dieťa škatuľka s dvoma viacfarebnými loptičky, s dvoma kocky jedna farba (zelená, žltá, viac žltá ako zelená).

UchMet.ru> GCD „Lopta a kocka“ -

Abstrakt triedy o matematickom vývoji ...

Zapnuté lekciu deti vykonávajú rôzne úlohy: dotykom určte, ktoré objemové figúrky ležia vo vaku; kartami s obrázkami triedy... Pedagóg: Chlapci, radi cestujete? Dnes sa vydáme na cestu a budeme cestovať ...

Xn - i1abbnckbmcl9fb.xn> Zhrnutie lekcie pre

Abstrakt triedy FEMP v mladšej skupine

« lopta a kocka... Pinnacle “. Integrácia vzdelávacie Ciele učiteľa: upevniť schopnosť rozlišovať a pomenovávať lopta (lopta) a kocka (kocka) nezávisle; zaviesť chôdzu a beh v stĺpci v malých skupinách; naučte sa rázne odpudzovať ...

Detsad14.odinedu.ru> Zhrnutie hodiny FEMP v

Technologická mapa organizovaných vzdelávacích aktivít pre ...

Sekcie: Práca s predškolákmi

Ciele:

  • Posilniť schopnosť navigácie vo vesmíre,
  • Posilniť schopnosť používať plán,
  • Ukotviť zobrazenia sekvencie dní v týždni,
  • Na upevnenie znalostí o volumetrických údajoch: valec, kužeľ, rovnobežnosten, kocka, guľa,
  • Zopakujte zloženie čísla do 10,
  • Pokračujte v učení sa riešiť príklady, čítajte aritmetické zápisy,
  • Pokračujte v skladaní a riešení problémov,
  • Budujte schopnosti sebaovládania a sebaúcty

Materiál:

  • Skupinový plán; volumetrické obrázky: rovnobežnosten, kocka, guľa, valec, kužeľ;
  • Predmetné obrázky na vypracovanie úloh; kocka, pravítko s geometrickými tvarmi, ceruzka, listy papiera;
  • Karty - skladba čísel, karty úloh, loptička.

Priebeh hodiny

Pedagóg: Radi cestujete? Dnes sa s vami vydáme na cestu a budeme cestovať s vami v našej skupine. Pozrite sa, čo mám. Čo si myslíš, že to je (skupinový plán)... Áno, toto je plán, miesta sú na ňom uvedené (Výtvarné umenie, centrum vody a piesku, centrum rozvoja reči, knižnica, centrum matematiky, prírodný kútik), kde sú karty s úlohami, ktoré musíme dnes splniť.

A matematická magická kocka v tomto pomôže, aké číslo vypadne - tam budeme hľadať úlohu.

Dávam úlohu.

„Úžasná taška“.

Pedagóg: Navrhujem, aby ste dotykom určili, ktorá volumetrická postava leží vo vrecku (kocka, valec, guľa, rovnobežnosten, kužeľ - rôzne farby).

Kate: Vzal som kocku. Má 6 strán, 8 rohov, je červená, nedá sa zrolovať, je vyrobená z dreva.

(odpovede detí)

II úloha.

„Skladanie a riešenie problémov“

Pedagóg: Rozdelte sa na dvojice. Jeden tvorí problém, druhý odpovedá. (karty s obrázkami zvierat, kvetov ..)

Máša: Jura, po lúke kráčalo 6 husí, prišli k nim ďalšie 4 husi. Koľko husí začalo chodiť po lúke?

Yura: Po čistine začalo kráčať 10 husí.

(odpovede ostatných detí)

III úloha.

Hra „Pomenujte susedov“.

Pedagóg: Pomenujem číslo alebo deň v týždni, kedy musíte pomenovať ich susedov.

Pedagóg: Pondelok - Nedeľa - utorok päť - štyri a šesť.

IV úloha.

„Zloženie čísla“.

Pedagóg: Máte karty s číslami. Musíte si zapísať, z ktorých dvoch najmenších čísel pozostáva vaše číslo.

V úloha.

"Otázka odpoveď".

Pedagóg: Každý z vás má kartičku s úlohou, prečítate si úlohu a odpoviete.

  1. Pokračovanie 10.9. (8, 7, 6, 5. 4, 3, 2, 1)
  2. Koľko dní v týždni? Pomenujte to.
  3. Počítať v poradí (prvá druhá tretia štvrtá ..)
  4. Pokračujte 2.4 ... (6, 8, 10, 12..)
  5. Koľko mesiacov v roku? Pomenujte to.
  6. Čo je nadbytočné: kruh, štvorec, trojuholník, obdĺžnik (kruh)
  7. Prečítajte si a vyriešte príklad: 2 + 3 = 5
  8. Aké dve čísla sú si navzájom podobné? (6 a 9)
  9. Prečítajte si a vyriešte príklad: 10-5 = 5
  10. Koľko hodín je za deň? (24)
  11. Aký geometrický tvar môžete vytvoriť kruh (námestie)
  12. Aká je najhoršia a najlepšia známka v škole? (2 a 5)

Úloha VI.

„Hádaj matematické hádanky.“

Pedagóg:

Vadim našiel šesť húb
A potom ešte jeden.
Odpovedáš na otázku:
Koľko húb priniesol?

Jeden kvet
Štyri okvetné lístky.
Koľko okvetných lístkov
Dva z týchto kvetov?

Dve vtipné opice
Knihy išli nakupovať.
A kúpili knihy po piatich
Aby bolo čo čítať.
Len hlúpe opice
Knihy sa nedajú počítať.
Pomáhajte opiciam
Povedzte mi, koľko kníh majú

Sivej volavke na lekciu
Prišlo sedem štyridsať,
A z nich len dve straky
Lekcie pripravené.
Koľko naprázdno má štyridsať,
Prišli ste na hodinu?

Káčatkám dal ježka
Osem kožených čižiem.
Kto odpovie od chlapov
Koľko káčatiek bolo?

VII úloha.

„Modelovanie z geometrických tvarov“.

Objekty musíte modelovať z geometrických tvarov, snažte sa, aby boli pre vás iné.

Naša skupinová cesta sa skončila a školský život je pred vami.



chyba: Obsah je chránený !!